Ogłoszenia parafialne na IV Niedzielę Wielkanocną 2024 roku

„Ja jestem Dobrym Pasterzem…” – Chrystus

- przypada Niedziela Dobrego Pasterza;
    - msza św. o g. 12:00 z udziałem dzieci komunijnych, po mszy - formacja;
    - przypada niedziela powołaniowa. Lud Boży modli sie o liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zachęcam do modlitwy o powołania do naszego Seminarium Duchownego. Rozpoczynają się dni kwartalne modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przez cały tydzień będziemy modlili się o powołania. Zapraszam.
  2. Zachęcam do modlitwy w intencji naszych parlamentarzystów, aby przez mądre i odpowiedzialne ustawy chronili poczęte dzieci zwłaszcza przed aborcją.
  3. We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha. Jesteśmy zaproszeni na doroczny odpust do Czerwieńska na g. 18:00
  4. W czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty, patrona rolników. Zachęcam do modlitwy o błogosławieństwo dla rolników o sprzyjającą pogodę i obfite tegoroczne plony.
  5. Msza św. we wtorek i środę o g. 17:00 w pozostałe dni o g. 18:00.
  6. Przygotowanie dzieci do pierwszej komunii św. w tym tygodniu w piątek o g. 19:00, w przyszłą niedziele o g. 12:00.
  7. Zachęcam do modlitwy w intencji dzieci przygotowujące się do komunii św. i młodzieży do bierzmowania.
  8. Bóg zapłać za: ofiary złożone na tacę, wpłaty na konto parafialne.
  9. Polecam prasę katolicką, Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
  10. Polecam stronę internetową naszej diecezji diecezjazg.pl, naszej parafii parafiaploty.pl
  11. Zapowiedź pierwsza: Dawid Fryderyk Kaczor i Joanna Woźniak – oboje zamieszkali w tutejszej parafii mają zamiar zawrzeć sakrament małżeństwa. Jeżeli ktoś wie o przeszkodach kanonicznym co do zamiaru zawarcia sakramentalnego małżeństwa w sumieniu pod odpowiedzialnością ma obowiązek zgłosić księdzu proboszczowi w kancelarii parafialnej.

Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów. Szczęść Boże.

Płoty, dnia 21 kwietnia 2024 roku