Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 2024 roku

Opublikowano 27 kwietnia 2024

"Ja jestem krzewem winnym... kto trwa we mnie przynosi obfity owoc" – Chrystus

1. W dniu dzisiejszym msze św. o g. 9:00, 10:30, 12:00;
    a. O godz. 12:00 msza św. z udziałem dzieci komunijnych,
    b. Dzieci komunijne i młodzież przygotowującą się do bierzmowania polecam Waszym modlitwom.
  2. Dnia 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski głównej Patronki Polski. Waszej modlitwie polecam sprawy Ojczyzny naszej i także naszych rodaków za granicą. Msze św. jak w niedzielę – 9:00, 10:30, 12:00, nabożeństwo o g. 17:00, bez mszy. W Zagórzu msza św. przy kapliczce o g. 18:00. Zachęcam mieszkańców Zagórzu do nabożeństwa o g. 19:00 w dni powszednie.
  3. Nabożeństwo majowe codziennie o g. 17:30 w dni powszednie, w niedziele i święta o g. 17:00. Zapraszam.
  4. Chorych odwiedzę w piątek ok g. 8:30.
  5. Intencje mszalne, msza św. codziennie po nabożeństwie majowym, ok. g. 18:00.
  6. Bóg zapłać za ofiary na tacę.
  7. Papież Franciszek prosi wszystkich na całym świecie o włączenie się do modlitw w intencji pokoju zwłaszcza w Ziemi Świętej.
  8. Polecam prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny – dla dzieci.
  9. Polecam strony internetowe: parafialną - parafiapłoty.pl i diecezjalną - diecezjazg.pl.
  10. Dnia 2 maja przypada Dzień Flagi. Na naszych domach, wdzięczni za odzyskaną wolność wywieśmy flagę.
  11. Patroni w maju:
    a. 3 maja NMP Królowej Polski - głównej Patronki,
    b. 4 maja - św. Florian - patron strażaków, hutników,
    c. 6 maja - świętych Apostołów Filipa i Jakuba,
    d. 8 maja - św. Stanisława BM - głównego patrona Polski

Błogosławieństwa i opieki św. Patronów życzę Wam wszystkim. Szczęść Boże.

Płoty, dnia 28 kwietnia 2024 roku