Ogłoszenia parafialne na Wielkanoc 2024 roku

Opublikowano 1 kwietnia 2024

W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy...

1. Dzień dzisiejszy jest największym świętem chrześcijańskim. Chrystus Zmartwychwstały otworzył nam drogę do nieba. Tej radości, pogody ducha i nadziei natchnionej wiarą w w Tego który powiedział: Miejcie odwagę, Jam zwyciężył świat...", życzę wszystkim
    Parafianom i miłym gościom. Dzisiaj msze św. o g. 7:00 – rezurekcyjna z procesją, 10:30, 12:00.
  2. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych -msza św., jak w każdą niedzielę: .9:00, 10:30, 12.00. Taca we wszystkich kościołach tradycyjnie przeznaczona będzie na potrzeby katolickich uczelni – KUL, ITF w Zielonej Górze Zachęcam do ofiarności.
  3. Przez cały tydzień trwa oktawa Wielkanocy. Msze św. o 18.00.
  4. W środę o g. 12:00 – msza pogrzebowa w naszym kościele za + Janiny Wybranowskiej, nie będzie mszy wieczornej.
  5. Chorych odwiedzimy w 1 piątek o d g. 8.30.
  6. W piątek – nie ma postu.
  7. Bóg zapłać za: ofiary na tacę, tym, którzy też przygotowali ciemnicę i grób Pana Jezusa, ministrantom, szafarzom czytającym i śpiewającym, panu organiście ji chórowi, niosącym chorągwie, adorującym, i wszystkim innym, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości.
  8. Polecam naszą religijna prasę. Niedziela. Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.
  9. W przyszła niedzielę:- przypada Niedziele Miłosierdzia, patronalnego święta Caritas, która rozpoczyna kolejny TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA. Tydzień Miłosierdzia to czas wzmożonej modlitwy za naszych darczyńców, wolontariuszy i wszystkich współpracowników. Więcej szczegółów o Tygodniu Miłosierdzia na stronie www.caritas.zgora.pl;- zbiórka do puszki na działalność charytatywna Caritas naszej diecezji;- wybory do samorządów. Zachęcam - to nasz obywatelski obowiązek.
  10. 7 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna Pielgrzymka Maturzystów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej na Jasną Górę. Młodzież maturalną polecam waszej modlitwie.
  11. 1,5% PODATKU DLA CARITAS. Caritas diecezjalna, wzorem lat ubiegłych, prowadzi kampanię informacyjno - promocyjną, której celem jest zachęcanie podatników do przekazywania odpisu 1,5% podatku na rzecz Caritas. Ponieważ okres rozliczeń podatkowych jest długi – trwa do końca kwietnia – nasza kampania będzie miała kilka etapów.

Błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego Wszystkim życzę.

Płoty, dnia 31 marca 2024 roku