Our News

Latest news from our blog

Niedziela Zwykła 5c 2019r.

By on 9 lutego 2019

 1. W dniu dzisiejszym – 10 lutego 2019r.:

– zbiórka do puszki na  hospicja z naszej diecezji

-o g. 10.00  msza św. z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców, po mszy  spotkanie   z rodzicami dzieci komunijnych.

 1. Jutro – 11 lutego 2013 r. (poniedziałek), we wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes, przypada XXI Światowy Dzień Chorego. Kościół w tym Dniu pochylając się z miłością na tymi, którzy cierpią z tytułu choroby czy też niepełnosprawności, pragnie ciągle na nowo uczyć się poznawać głęboką rzeczywistość tajemnicy cierpienia, które jest miarą poświęcenia, jakiego od nas oczekuje nasz Pan Jezus Chrystus. W obchodach tego Dnia należy zaznaczyć szczególną posługą wobec chorych w ich domach rodzinnych, a zwłaszcza znaczenie sakramentu namaszczeniach chorych.. Bardzo proszę o umożliwienie dotarcia chorych do kościoła na g. 9.00 i 17.00 Spowiedź już od  8.30 i 16.30. Po mszach św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych, tym którzy chorują.
 2. W związku z licznymi zapaleniami się kominów i zaczadzeniem osób, Straż Pożarna zachęca do sprawdzenia drożności kominów oraz zakupienia taniego urządzenia sygnalizującego obecność czadu w pomieszczeniu. Te zabiegi ratują życie i mienie.
 3. Codziennie msze św. o g. 17.00 , intencje mszalne
 4. Waszym modlitwom polecam tegoroczne rekolekcje wielkopostne.

Termin: 17 – 19 marca 2019r.

 1. Policja ostrzega przed różnego rodzaju maści złodziejami wchodzącymi do naszym domów z jakąś usługą. Osoby starsze proszone są o nie wpuszczanie obcych do domu, a w każdym przypadku należy skontaktowanie się z najbliższą rodziną i niczego bez ich wiedzy nie podpisywać.
 2. 1% z podatku dochodowego na Caritas Diecezjalne
 3. Polecam prasę katolicką Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę.
 4. Zachęcam do modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w naszej diecezji, naszej parafii.
 5. Polecam stronę internetową naszej parafii, a także naszej diecezji.
 6. W przyszłą niedzielę – przed mszą św. o g. 10.00 – spotkanie modlitewne grupy Ojca Pio.
 7. . Osoby, które zbierały ofiary na sprzątanie kościoła proszone są o zbiórkę i w tym roku. Bóg zapłać.

 

Wszystkim Miłym Parafianom i Gościom życzę błogosławieństwa Bożego, dobrego zdrowia i miłego czasu spędzonego w gronie rodziny. Szczęść Boże.

Ks. Antoni Łatka

proboszcz