Wielkanoc – 2019

By Proboszcz on 22 kwietnia 2019 in Bez kategorii

W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy…Wszystkim Parafianom i Gościom życzę błogosławieństwa Chrystusa Zmartwychwstałego na święta i następne dni. Niech On opromienia  Wasze codzienne dni. Darzy zdrowiem i wszelką łaską.

1. Dzień dzisiejszy jest największym świętem chrześcijańskim. Chrystus Zmartwychwstały  otworzył nam drogę do nieba. Tej radości, pogody ducha i nadziei natchnionej wiarą w

w Tego który powiedział: Miejcie odwagę, Jam zwyciężył świat…”, życzę wszystkim parafianom i miłym gościom.

1. Jutro drugi dzień świąt wielkanocnych -msza św., jak w w każdą niedzielę: 8.00, 10.00, 12.00

Taca we wszystkich kościołach tradycyjnie przeznaczona będzie na potrzeby katolickich uczelni. Zachęcam do ofiarności.

1. Przez cały tydzień  trwa oktawa Wielkanocy. Msze św. w piątek i sobotę o g.18.00, w poniedziałek o g. 8:00, w inny dni nie będzie.
  2. Modlimy się za ofiary zamachu w kościołach w Sri Lance.
  3. W piątek nie obowiązuje post.
  4. Intencje mszalne
  5. Bóg zapłać za: ofiary na tacę, sprzątającym kościół, którzy też przygotowali ciemnicę i grób Pana Jezusa, ministrantom czytającym i śpiewającym, niosącym chorągwie, adorującym,  legionistom  rzymskich, za  wykonanie Grobu Pańskiego, chórowi, panu organiście, za przygotowania ogniska  i wszystkim innym, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości.
  6. W sobotę – diecezjalny zjazd Liturgicznej Służby Ołtarza w naszym Seminarium Duchownym w Gościkowie-Paradyżu. Ministrantów polecam Waszym modlitwom.
  7. W przyszła niedzielę:

–  rozpoczynamy kolejny   TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA Tydzień Miłosierdzia to czas wzmożonej modlitwy za naszych darczyńców, wolontariuszy i wszystkich współpracowników.

Zbiórka do puszki na działalność charytatywną  Caritas naszej Diecezji.

Więcej szczegółów o Tygodniu Miłosierdzia na stronie www.caritas.zgora.pl.

– msza św. o g. 10:00 z udziałem  młodzieży, która w tym roku przystąpi do bierzmowania. Obecność OBOWIĄZKOWA. Młodzież przynosi INDEKSY, Będzie rozmowa kwalifikacyjna.

10.1% PODATKU DLA CARITAS

Caritas diecezjalna, wzorem lat ubiegłych, prowadzi kampanię informacyjno-promocyjną, której celem jest zachęcanie podatników do przekazywania odpisu 1% podatku na rzecz Caritas. Ponieważ okres rozliczeń podatkowych jest długi – trwa do końca kwietnia – nasza kampania będzie miała kilka etapów.

11. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę

12.  W sobotę: w Paradyżu – naszym Seminarium Duchownym – diecezjalna pielgrzymka wszystkich ministrantów

13. W sobotę w Zielonej Górze parafii Ducha św. – Kongres Biblijny. od g. 10:00 – 15:00