Niedziela Miłosierdzia Bożego – 2019 – C

Jezu ufam Tobie.

1. W dniu dzisiejszym:

–  niedziela  Miłosierdzia Bożego,  która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia

Tydzień Miłosierdzia to czas wzmożonej modlitwy za naszych darczyńców, wolontariuszy i wszystkich współpracowników.  Więcej szczegółów o Tygodniu Miłosierdzia na stronie www.caritas.zgora.pl.

– Caritas obchodzi swoje patronalne święto

• po mszy św. o g. 10:00 – spotkanie z  kandydatami do bierzmowania – grupa starsza – Młodzież przynosi  INDEKSY.

– zapraszam na g. 15.00 – na Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Przychodzi też młodzież przygotowująca się do bierzmowania i dzieci 1 komunijne.

– zbiórka do puszki na  Caritas Diecezjalne – Bóg zapłać

– dzisiejsze ofiary na tace przeznaczone będą na prace remontowe

2. W poniedziałek przypada święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy. Jesteśmy zaproszeni do parafii św. Stanisława Kostki do Zielonej Góry na uroczystość powitania obrazu św. Józefa. Msza św. o g. 18:30.

3.We wtorek 30.04.

– przypada uroczystość św. Wojciech – głównego patrona Polski – przeniesiona z 23 .04

– w parafii Laski Lubuskie – pogrzeb ks. Kan. Jana Zycha – mojego kolegi z LO

1. W środę przypada – 1 maj – św. Józefa Rzemieślnika –  patrona ludzi pracy. Rozpoczynamy nabożeństwo majowe – w dni powszednie o g. 17:30
  2. W czwartek odwiedzam chorych od g. 8:30; modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne, za kleryków naszego Seminarium Duchownego, zwłaszcza diakonów
  3. W piątek – 3 maja – przypada uroczystość NMP Królowej Polski, kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Msze św.  o g. 8:00 – po mszy nabożeństwo majowe, 10:00 – za Ojczyznę,  g.12:00, w Zagórzu o g. 18:00

– nie ma postu

1. W sobotę – przypada św. Floriana – patrona strażaków, hutników. Zapraszam strażaków i ich rodziny na mszę św. w intencji zmarłych strażaków z naszej parafii.

– po nabożeństwie majowym  – zmiana tajemnic różańcowych

– o g. 19:00 – spotkanie z kandydatami do bierzmowania – grupa starsza – liturgia sakramentu

1. Bóg zapłać za: ofiary, ofiarodawcom
  2. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa.
  3. W przyszłą niedzielę:

– rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zachęcam do obdarowania dzieci komunijne i młodzież idącą do bierzmowania  księgą Pisma Świętego.

– diecezjalna  Pielgrzymka Przyjaciół Paradyż do Seminarium Duchowne w Gościkowie- Paradyżu

1. Życzę Wszystkim Parafianom i Gościom „wyobraźni miłosierdzia” – św. Jan Paweł II

Płoty, dnia 28.04.2019r.