Niedziela Wielkanocna  5c 2019r.

Niedziela Wielkanocna 5c 2019r.

By Proboszcz on 18 maja 2019 in Ogłoszenia

Ja jestem drogą, prawdę i życiem…” Chrystus

1. W dniu dzisiejszym msze św. o g. 8:00 + nabożeństwo majowe; 10:00; 12:00
  2. W środę, 22 maja, przypada wspomnienie  św. Rity. Św. Rita jest patronką od spraw trudnych i beznadziejnych. Kult jej rozwinął się we Włoszech, a od kilku lat w Polsce. Parafia nasza posiada relikwie Świętej. Będzie może je ucałować po nabożeństwie majowym i mszy św. Każdego miesiąca, 22 dnia lub w okolicy – zostanie odprawiona msza św. w sprawach trudnych i ucałowanie relikwii.
  3. Nabożeństwo majowe codziennie o g. 17:30. Zapraszam
  4. Święcenia kapłańskie – 25 maja br. – w Zielonej Górze, parafii św. Jadwigi o g. 10:00. będzie święconych pięciu diakonów z naszego Seminarium Duchownego, których polecam Waszym modlitwom. Zachęcam Parafian do wzięcia udziału w święceniach kapłańskich.
  5. Intencje mszalne , msza św. codziennie po nabożeństwie majowym, ok. g. 18:00, w czwartek o g.17.:30
  6. Bóg zapłać za: ofiary na tacę
  7. Dnia 24 maja br. – czwartek – o g. 18:30 do  parafii Czerwińsk przybywa  kopia obrazu św. Józefa Kaliskiego, który nawiedza parafie naszej diecezji. Jesteśmy zaproszeni na uroczystość powitania obraz. Specjalna nauka dla mężczyzn będzie miała miejsce w kościele o g. 20:00. Na to spotkanie są zaproszeni również mężczyźni z naszej parafii.
  8. W przyszłą niedzielę::
    1. W naszej parafii 3 dzieci przystąpi do 1 komunii św. Dzieci te – dziewczynki – polecam Waszej modlitwie
    2. Próba we wtorek o g. 19:00
    3. Spowiedź dzieci , rodziców, dziadków, innych – sobota od g.16:30-17:30
    4. Sprzątanie i dekoracja kościoła – w piątek
    5. Przypada Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy wiele łask Bożych, błogosławieństwa Bożego, dobrego zdrowia i opieki Maryi naszej Matki oraz wiele radości z pociech. Nabożeństwo majowe po mszy o g. 8:00 zostanie  w ich intencji odprawiane.
  9. Bierzmowanie –w Czerwińsku 18 czerwca.br. Spotkanie z kandydatami do bierzmowani w środę i czwartek o g. 19:00
  10. Polecam prasę katolicką: Niedziela, Gość Niedzielny , Mały Gość Niedzielny – dla dzieci
  11. Polecam strony internetowe: parafialną i diecezjalną, w której umieszczone są fotorelacje z peregrynacji obrazu św. Józefa a naszej diecezji.
  12. GOŚĆ NIEDZIELNY – fotorelacje z diecezji – https://zgg.gosc.pl/
  13. Wszystkim życzę dobrego zdrowia , błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa świętych Patronów.

Ploty, dnia 19 maja 2019r.