Niedziela Wielkanocna 6 – 2019c

By Proboszcz on 25 maja 2019 in Ogłoszenia

gosc.pl zielonogorko- gorzowski https://zgg.gosc.pl/gal/pokaz/5591229.Diecezja-zielonogorsko-gorzowska-ma-trzech-nowych-kaplanow/137#gt

• Święcenia kapłańskie w Zielonej Górze 25 maja 2019r.
  • Kopia obrazu św. Józefa w Czerwieńsku

„Kto mnie miłuje będzie zachowywał moją naukę…”

Jest miesiąc maj, w którym wszystko mówi o miłości, ludzie i przyroda. W imię miłości różnie pojmowanej ludzie trudzą się przez całe życie – dają życie lub zabijają.  Dzieje ludzkości to ciągłe poszukiwanie miłości usiane przedziwnymi osiągnięciami i klęskami. Dzisiaj gromadzimy się wokół ołtarza, aby od  Jezusa uczyć się zwyciężać świat miłością prawdziwą.

1. W dniu dzisiejszym – 26 maja 2019r. Dzień Matki – wszystkim Mamom błogosławieństwa Bożego dobrego zdrowia i pociechy z dzieci.

– o g. 7:30 – Godzinki o NMP – zachęcam do śpiewania

–  po mszy św. o g. 8:00 – nabożeństwo majowe

– o g. 10:00 troje dzieci przystąpi do 1 komunii św. Polecam ich Waszym modlitwom

– wyświeceni neoprezbiterzy odprawią msze św. prymicyjną w swoich parafia

1. Od poniedziałku przypadają dni modlitw o urodzaje – dawne suche dni. Modlimy się, by Pan Bóg błogosławił wszystkim, którzy nas żywią. Celem tych dni jest uproszenie u Boga obfitych owoców ziemi i błogosławieństwa dla rolników i wszystkich pracujących na roli.
  2. Od poniedziałku trwa Biały Tydzień. Dzieci przychodzą w strojach komunijnych na g. 17:30.
  3. Od poniedziałku do piątku włącznie o g. 17:30 – msza św. a po mszy – nabożeństwo majowe.
  4. Dzieci we wtorek przyniosą do poświęcenia różne otrzymane prezenty. Oraz po jednej bombonierce jako dar serca dla księży w Domu Księży emerytów.
  5. Intencje mszalne
  6. We wtorek o g.19.00 – spotkanie z młodzieżą, która ma przyjąć bierzmowanie
  7. W sobotę
    1. przypada Dzień Dziecka –  z dziećmi komunijnymi jedziemy z pielgrzymką do Rokitna.
    2. Zmiana tajemnic różańcowych – róże odmawiają różaniec o g. 1730
    3. Po mszy św. o g. 18:00 – adoracja do g. 17:00
  8. Bóg zapłać za złożone ofiary
  9. W przyszłą niedziele przypada uroczystość  Wniebowstąpienia Pana Jezusa
    1. – zbiórka do puszki na kościół Opatrzności Bożej
    2. – po mszy o g. 10:00 spotkanie z młodzieżą   przed bierzmowaniem i ich świadkami
    3.  – ZAGÓRZE – msza św. o g. 18:00 na zakończenie nabożeństwa majowego
  10. Od 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po mszy św. o g.18:00 – serdecznie zapraszam.
  11. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha św.
  12. Powoli przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała, które przypadnie 20 czerwca. Trasa
    1. ulica  NOWA – ołtarz przy  posesji   Poradowskich – przygotują mieszkańcy Osiedla Leśnego i rodzice dzieci 1 komunijnych
    2. ulica Rzemieślnicza – ołtarz przy posesji p. Motykiewiczów – przygotują mieszkańcy Osiedla Słonecznego Pogodna, Letnia , Wiosenna
    3. ulica Rzemieślnicza – ołtarz przy posesji p. Kuźnik – przygotują Matki Różańcowe
    4. ulica Leśnia – ołtarz przy kościele – przygotują mieszkańcy Zagórza.
  13. Zmarli w minionym tygodniu: wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
    1. Alina Leise– 21 maja – pochowana na cmentarzu w Czerwińsku
    2. Mirosław Motykiewicz – 24 maja br w Anglii – będzie pochowany na cmentarzu w Czerwieńsku po załatwieniu formalności. Msza św. za Zmarłego – 27 maja o g. 17:30.

==============================================

FOTORELACJA Z 1 KOMUNII

Petycja w obronie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej
Friday, 24 May 2019 20:26

Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej – Stowarzyszenie świeckich katolików została dogłębnie poruszona profanacją dokonaną na wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski, przez umieszczenie w aureoli zestawu kolorów będących symbolem środowisk LGBT. Niektórzy próbują sprawę trywializować, twierdząc że jest to ekspresja artystyczna związana z kolorami tęczy. Jest to oczywiste zakłamanie, bowiem prawdziwa tęcza składa się z większej liczby kolorów, a użyte są dokładnie symbolem wspomnianych środowisk. Katolicy nie mogą przejść obojętnie wobec faktu profanacji wizerunku naszej Królowej, dlatego Akcja Katolicka Archidiecezji Wrocławskiej zwraca się do Pani/Pana o podpisanie poniższej Petycji skierowanej do Ministra Sprawiedliwości.

Szanowny Pan Zbigniew Ziobro Minister Sprawiedliwości

Szanowny Panie Ministrze,

Ja niżej podpisana/y protestuję przeciwko bluźnierczym zmianom w wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej Królowej Polski i Dzieciątku Jezus. Umieszczenie w obrazie Matki Boskiej kolorów symboli homoseksualistów jest profanacją i głęboko obraża moją wiarę i moje uczucia religijne. Dodatkowo profanacja wizerunku Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus została pogłębiona umieszczeniem Go w miejscach niegodnych. Zdecydowanie i bezwarunkowo protestuję przeciwko takim aktom. Oczekuję, że Pan Minister dołoży wszelkich starań, by w Polsce, kraju szczególnego kultu Maryjnego, akty profanacji były powstrzymane.

Janusz Wolniak, prezes Zarządu DIAK Archidiecezji Wrocławskiej