Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

By Proboszcz on 1 czerwca 2019 in Ogłoszenia

1. Meczet Wniebowstąpienia Pana Jezusa na Górze Oliwnej w Jerozolimie.

1. W dniu dzisiejszym – uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa

– Msze św.  o g.  8.00 po – nabożeństwo czerwcowe. 10.00, 12.00

– o g. 10.00  msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej  się do bierzmowania i świadków

– o g. 18:00 msza św. w Zagórzu na zakończenie majowego.

1. Wczoraj była zmiana tajemnic różańcowych:

Intencja ewangelizacyjna: by Za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne  życie, z zaangażowaniem okazywali solidarność najuboższym.

1. Obchodzimy już po raz kolejny Dzień Dziękczynienia za dar wolności Naszej Umiłowanej Ojczyzny, za Dar Bożej Opatrzności w naszym Narodzie. Będzie to też Dziękczynienie za dar beatyfikacji Jana Pawła II. W tym dniu przed kościołami naszej Ojczyzny będą odbywały się kwesty do puszek na Świątynię Bożej Opatrzności jako wotum wdzięczności Narodu za wolność.
  2. W ciągu tygodnia nabożeństwo czerwcowe po mszy św.
  3. Intencje mszalne – msze św. ok. g 18.00
  4. Zapowiedz: Ireneusz Perczyński, kawaler, zam. w parafii Drożków Anita Cierpisz, panna zam. w Płotach
  5. Bóg zapłać za ofiary,
  6. Codziennie odmawiamy nowennę do Ducha św.
  7. Kurs Przedmałżeński w parafii Zbawiciela w Zielonej Górze od 9 czerwca br. Nauki codziennie po mszy św. g. 18.00 – msza św.
  8. W sobotę 22 czerwca br. Planowany jest wyjazd pielgrzymkowy do Wambierzyc,
  9. W przyszłą niedzielę:

– przypada uroczystość Zesłania Ducha św.  Kościół  i domy  tradycyjnie przyozdabiamy brzózkami

– Uroczystość Zesłania Ducha św. jest misyjnym dniem chorych

– Na g. 10:00 zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania obu grup.

1. W Zagórzu na zakończenie nabożeństwa majowego – bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli na nabożeństwie majowym – podła propozycja, aby w miesiącu czerwcu w każdy piątek gromadzić się i odśpiewać litanię do NSPJ. Popieram i zachęcam.
  2. Chorych odwiedzę w piątek od g. 8:30.
  3. Polecam prasę katolicką.
  4. W sobotę 8 czerwca br. nad naszym stawem w Płotach impreza wędkarska, na która zaprasza ochotników duuuużej ryby sołtys.

Serce Jezusa niech opromienia serca Wasze.