Dzień: 10 czerwca 2019

zmarł Mieczysław Rombalski

By Proboszcz on 10 czerwca 2019 in Zmarli

Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…

Dnia 8 czerwca 2019r zmarł  zaopatrzony sakramentami św. MIECZYSŁAW ROMBALSKI ur. 1951r. parafianin z Zagórza. Pogrzeb przewidziany jest na 12 czerwca br. – środa. o g. 13:00 msza św. za zmarłego w kościele parafialnym w Płotach. Po mszy św. ceremonia pochowania odbędzie się na cmentarzu w Czerwińsku.

Rodzinie składam wyrazy współczucia i zapewniam o modlitwie.

ks. Antoni Łatka – proboszcz

Płoty, dnia 10.06.2019r.

1 rocznica pierwszej komunii św.

By Proboszcz on 10 czerwca 2019 in Komunikaty

Informuję  zainteresowanych Rodziców klas czwartych, że rocznica komunii św. będzie obchodzoną w uroczystość Bożego Ciała dnia 20 czerwca 2019r. o g. 10:00 – będzie to stały termin. Dzieci przyjdą ubranie w swoje stroje komunijne o ile jeszcze posiadają i zmieszczą się. Po mszy św. dzieci te wezmą udział w procesji Bożego Ciała.

Pielgrzymka powołaniowa do Rokitna

By Proboszcz on 10 czerwca 2019 in Aktualności

INFORMACJA OD DZIEKANA

W trosce o powołania kapłańskie i zakonne dla naszej diecezji, w dniach 21-23 czerwca z Zielonej
Góry wyruszy Piesza Pielgrzymka Powołaniowa do Rokitna. Grupa wychodzi z parafii pw. Ducha
Świętego w piątek 21 czerwca o godz. 8.30. W pielgrzymce można uczestniczyć w całości bądź
w którymś etapie. Zapisy trwają ostatecznie do 17 czerwca. Karty uczestnika i wszelkie
informacje można uzyskać w zakrystii parafii Ducha Świętego lub pod numerem telefonu
przewodnika grupy. Odpowiedzialnym za grupę jest ks. Daniel Geppert (tel. 502 452 401).

=======================

PŁOTY

Przez naszą parafię będzie będzie przechodzili pielgrzymi idący do Rokitna w PIELGRZYMCE POWOŁANIOWEJ ze Świdnicy 21 czerwca 2019 dojście 23 czerwca br, trasa ponad 70km. Będzie można dołączyć do pielgrzymów po uprzednim zgłoszeniu swego udziału u księdza proboszcza.  Pielgrzymi zatrzymają się w naszej parafii na odpoczynek. Parafian proszę o przygotowanie  kanapek i napojów na ok 30 pielgrzymów.