Dzień: 15 czerwca 2019

Niedziela Najświętszej Trójcy – 2019c

By Proboszcz on 15 czerwca 2019 in Czerwiec, Ogłoszenia 2019

1. Symbole Trójcy św: Ducha św, Boga Ojca, Syna Bożego – w kościele parafialnym w Płotach
  2. W dzisiejszą niedzielę  Najświętszej Trójcy

– główne uroczystości odpustowe w Rokitnie i zakończenie Roku Rokitniańskiego. Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński serdecznie zaprasza.

Dzisiaj przypada 7 rocznica święceń biskupich naszego biskupa Tadeusza Lityńskiego, któremu życzymy dobrego zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Pani Rokitniańskiej i asysty Ducha św.

1. Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego mszą św.:

– środa – g. 8.15 – msza św. w kościele parafialnym,

Bardzo serdecznie na mszę św. zapraszam wszystkich uczniów Grono Pedagogiczne a także miłych Rodziców i Dziadków.

W ramach katechezy dzieci klas czwartych i piątych we wtorek skorzystają ze spowiedzi.

Zachęcam młodzież szkół ponad gimnazjalnych do skorzystania ze spowiedzi pół godziny przede mszą św.

1. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała msza św. o g. 8.00, 12.00,

W tym dniu dzieci klas czwartych obchodzą pierwszą rocznicę 1 komunii św. Msza o g. 8:00

O  g. 8:00 uroczysta suma a po niej procesja do czterech ołtarzy ulicami Nową Rzemieślniczą, Leśną, a  które będą ustawione w tych samych miejscach:

1. koło posesji p. Paradowskiej – dzieci 1 komunijne i osiedle Leśne,

2.przy posesji p Motykiewicz – róże Żywego Różańca

1. przy posesji p Kuźnik –Pogodna, Letnia, Wiosenna,
  2. przy kościele – mieszkańcy Zagórza

Bardzo proszę o udekorowanie trasy procesji. Dzieci I komunijne i rocznicowe biorą udział w procesji w strojach komunijnych. Mieszkańców Nowej Rzemieślniczej i Leśnej  proszę o  udekorowanie okien i trasy procesji. Wszelka dekoracja na święta religijne jest wyrazem naszej wiary i wielkiej świątecznej radości.

Ze sobą zabieramy książeczki. Procesja ma charakter religijny. Dzieci I Komunijne przychodzą w strojach komunijnych. Zachęcam do licznego udziału we mszy św. i . procesji.

Próba dzieci do sypania kwiatków: poniedziałek o g. 19.00

1. Pielgrzymka do Wambierzyc odwołana , może latem

5.. Intencje mszalne – msze św. – codziennie o g. 18.00

1. W piątek przez parafie przejdą pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Powołaniowej ze Świdnicy do Rokitna ok. 80 km, zatrzymają się w naszej parafii. Proszę Caritas i mieszkańców o przygotowanie letniego posiłku, kanapki, napoje i cisto. Będzie ok 30 osób. Będzie można dołączyć do pielgrzymów. Zapisy u mnie.
  2. Kończącym rok szkolny życzę udanych wakacji. Przypominam rodzicom dzieci udającym się na kolonię obozy, aby zaopatrzyli swoje pociechy w pismo, w których proszę o umożliwienie dzieciom udziału we mszy św. w niedziele i święta.
  3. Polecam prasę katolicką, Niedzielę, Gościa Niedzielnego Małego Gościa.

9.W przyszła niedziele msza św z  udziałem dzieci klas drugich niezależnie do których chodzą szkół, które w przyszłym roku przystąpią do 1 komunii św. Po mszy ważne spotkanie z rodzicami tych dzieci . Dzieci przyniosą wizytówkę MOJA NIEDZIELA EUCHARYSTIA otrzymaną na rekolekcjach wielkopostnych i podpisane przez księdza.

10. Bierzmowanie w Czerwińsku 18 czerwca br. o g. 18:00. Próba ze świadkami poniedziałek g 16:00 w Czerwińsku.

11. Prosimy o zbieranie płatków kwiatowych i przyniesienie na procesje Bożego Ciała.

12. IV edycja koncertu Zielonogórskie Uwielbienie odbędzie się w Boże Ciało, 20 czerwca na placu przy kościele Ducha Świętego w Zielonej Górze o godzinie 20:00. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

13. Błogosławieństwa Najświętszej Trójcy wszystkim życzę.