Niedziela 16c – 2019r.

By Proboszcz on 20 lipca 2019 in Lipiec, Ogłoszenia, Ogłoszenia 2019

„Panie , Ty jesteś dobry i łaskawy”

1. W dniu dzisiejszym – niedziela, po mszy św. ucałowanie relikwii św. Rity

– msze św. g.8:00;  10.00, 12:00

1. Trwają wakacje, urlopy – jak ten czas przeżywamy? Uczestnicząc w każdą niedzielę  i święta we  mszy dajemy świadectwo wierze. Obecna trudna sytuacja wymaga od nas szczególnego świadectwa wiary i miłości.
  2. Wszystkim  obchodzącym imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i opieki świętych patronów.
  3. Święci lipca:

– 24 lipca  – św. Krystyny

25 lipca – św. Krzysztof patron kierowców, po mszy św. poświęcenie pojazdów. Apel bpa Jerzego Mazura – mój 1 gr za 1 km przejechany szczęśliwe,  na rzecz zakupu pojazdów dla misjonarzy. Ofiary złożone z racji poświęcenia pojazdów przeznaczone będą na fundusz misyjny –

św. Jakub Apostoł

– 26 lipca – św. Anny i Joachima rodziców NMP – polecamy wszystkich dziadków rencistów i emerytów

1. Bóg zapłać za złożone ofiary,
  2. Przypominam o pieszej pielgrzymce na Jasną Górę: Zielonogórską 2 sierpniu br. Z naszej parafii wybierają się parafianie  na te pielgrzymkę. Będzie można Im przekazać INTENCJE DO OMODLENIA. Również będzie można duchowo pielgrzymować razem z nimi. Na stoliczku pod chórem znajdują się kartki do pobrania i wypisania INTENCJI. Na kartce DUCHOWEGO PIELGRZYMA proszę o podanie imienia i nazwiska, a ja wpiszę  na listę pielgrzymów.

Kartki wrzucamy do skrzynki.

Planowana jest również   wyjazd na Jasną Górę z 11/ 12.VIII br. Ci, którzy chcą jechać proszę przy zapisie obowiązkowo wpłacać po 60 zł. Zapisy u ks. proboszcza

1. Przez nasza parafie tradycyjnie będą przechodzić pielgrzymi z Krosna około 30 osób 1 sierpnia br. ok. g. 15:45. Już dzisiaj myślimy o przygotowanie dla nich posiłku, kanapki, ciasto, wodę. Proszę Caritas parafialny o mobilizację, panie o pomoc w przygotowanie przyjęcia.
  2. Msza św. codzienne o g. 18.00 – oprócz poniedziałku wtorku – rano o g.8:00 –  intencje mszalne w gablocie i Internecie
  3. Polecam waszej modlitwie tegoroczne żniwa.
  4. W sanktuarium św. Jakuba w JAKUBOWIE koło Głogowa przypada doroczny odpust ku czci św. Jakuba 25 lipca – czwartek, na który jesteśmy serdecznie zaproszeni na g. 12.00
  5. Przypominam o planowanym festynie parafialnym na 7 września br. – sobota. Na plebanie przynosimy różne fanty, które posłużą nam do loterii.

Zwracam się z prośbą do posiadaczy różnych starych narzędzi rolniczych i innych staroci o przyniesienie, posłużą nam do licytacji. Wy pozbędziecie się staroci, a my zyskamy dodatkową kasę. Bardzo proszę również Panie o przygotowanie na czas festynu różnych placyków i smakołyków. Które również zasilą naszą kasę. Będzie wiele atrakcji.