Niedziela Zwykła 17c – 2019r.

By Proboszcz on 27 lipca 2019 in Lipiec, Ogłoszenia, Ogłoszenia 2019

„Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają” – Ps.145

1. W dniu dzisiejszym: mszy św. o g. 8:00 i 10.00, 12.00 .

– ofiary na tace przeznaczone będą na planowany remont  naszego kościoła

–  zbiorka do puszki na pomoc w zakupie pojazdów dla misjonarzy

– po mszy, poświęcenie pojazdów

1. Msze św. w ciągu tygodnia codziennie o g.18.00, oprócz poniedziałku- intencje mszalne,

1. Piesze Pielgrzymki na Jasną Górę z naszej diecezji

– 31 lipca         z Gorzowa Wlkp. –

– 01 sierpnia    z Zielonej Góry – ogólnopolska nauczycieli  „Warsztaty w Drodze”

– 02 sierpnia   z Zielonej Góry (nocuje w  Szlichtyngowej 3/4 sierpnia)

-03 sierpnia     z Głogowa –

Wszyscy pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 12 sierpnia (niedziela) ok. g. 11.00 – Uroczysta msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu o g. 12.00.  Pielgrzymów wspierajmy naszą modlitwą.

Do pielgrzymowania zachęca i zaprasza ks. biskup Tadeusz Lityński – KOMUNIKAT https://diecezjazg.pl/komunikat-o-pielgrzymkach-diecezjalnych-na-jasna-gore/

1. Przypominam : chętni na pielgrzymkę na Jasną Górę proszę skontaktować się z parafią w Zielonej Górze.

– o pozostawieniu kłosów zboża na dożynkowe wieńce

1. Chorych odwiedzimy w piątek od g. 8.30. Zachęcam do praktyki 1 piątków.
  2. 1 sierpnia- pielgrzymi idący na Jasną Górę z Krosna Odrzańskiego będą przechodzić przez nasza parafią i będą mieli mały odpoczynek. Powitamy ich serdecznie około g. 15:45. Bardzo proszę Caritas Parafialne i mile Panie o przygotowanie skromnego posiłku dla pielgrzymów, tak jak w roku ubiegłym.
  3. Planujemy festyn parafialny 7 września br. w Zagórzu, celem festynu jest pozyskanie środków na zakup organów do kościoła. Bardzo proszę o przynoszenie na plebanie fantów, na loterię, oraz różnych staroci na licytacje. Panie proszę o upieczenie placów.

10.W środę po mszy św.  zapraszam Radę Parafialną i Ekonomiczną na spotkanie na plebanię.

11. W przyszłą sobotę o g. 17:30 różaniec i zmiana tajemnic różańcowych. Po mszy św. ADORACJA Najśw. Sakramentu. Zapraszam.

12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary

13. 1 sierpnia – rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podejmowania abstynencji, dla ratowania zagrożonych alkoholizmem osoby w rodzinach naszych i Ojczyźnie

14. Polecam prasę katolicką Niedziel, Gość Niedzielny

15. Do skrzynki wrzucamy kartki z intencjami do omodlenia na pieszej pielgrzymce. Zachęcam do duchowego pielgrzymowania, na kartach wpisuje swoje imię i nazwisko. Kartki te przekażemy Organizatorom pielgrzymki.

16. Zapowiedz –  3

1 Iwona Rosińska, panna , zamieszkała  w Płotach