Niedziela Zwykła 19c – 2019r.

By Proboszcz on 3 sierpnia 2019 in Ogłoszenia, Ogłoszenia 2019, Sierpień

„Prawdziwie jesteś Synem Bożym „…

Sobota: Zmiana tajemnic różańcowych

– Intencja Aby rodziny, dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej „laboratoriami  humanizacji”

– po mszy Adoracja Najśw. Sakramentu, zachęcam

1. W dzisiaj w niedzielę: – msze św. o g. 8:00; 10:00; 12:00
  2. 2. Codziennie msza św. o g. 18.00. oprócz poniedziałku i wtorku. Intencje mszalne – są wywieszone w gablocie i podane na parafialnej stronie internetowej.
  1. Serdeczne podziękowanie za: ofiary na tacę, do puszek. W ubiegłą niedziele na remont zostało złożone 930zł, na pojazdy dla misjonarzy – 670zł, 1zł/1km – 250zł, na kwiaty -114; za gazety 145zł (200); mój 1zł dla biednych – 108zł. Bóg zapłać.
  1. Planowane msze św. dożynkowe w naszej gminie 17 sierpnia br w Laskach.

Dożynki – to okazja podziękowania Bogu i rolnikom za chleb powszedni. Tradycyjnie mieszkańcy naszej parafii  postarają się o przygotowane wieńca dożynkowego.

1. W dniach 23 i 24 sierpnia Caritas Parafialne organizuje zbiórkę  przyborów szkolnych dla dzieci. Chciejmy włączyć się w tę akcję charytatywną.
  2. Polecam prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego
  3. W przyszłą niedzielę – taca przeznaczona będzie na KUL i uczelnie katolickie.
  4. Polecam strony internetowe: parafialną www.ploty.pl ; diecezjalną www.diecezjazg.pl – na stronie diecezjalnej są umieszczane aktualności z diecezjalnych pieszych pielgrzymek na Jasną Górę i innych wydarzeń w naszej diecezji.
  5. Aktualności foto:  https://zgg.gosc.pl/ ; Facebook  https://www.facebook.com/proboszczAntoni/?modal=admin_todo_tour

CARITAS DIECEZJALNE ZIELONA GÓRA

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej dzięki środkom pozyskanym z akcji 1% podatku- 100% serca oraz z akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zakupiła plecaki, które w tym roku pragniemy przekazać dla rodzin najbardziej potrzebujących na Ukrainie, dzięki współpracy Caritas Spes.

23 i 24 sierpnia br. wolontariusze Parafialnych Zespołów Caritas będą prowadzili również zbiórkę przyborów szkolnych pod hasłem: „Z uśmiechem do szkoły”, co pozwoli wyposażyć plecaki w dodatkowe wyprawki.

Stąd też prosimy Księży Proboszczów oraz wolontariuszy PZC o informację, ile sztuk plecaków będzie potrzebne dla Waszego PZC.