Dzień: 7 września 2019

Niedziela Zwykła 23c – 2019

By Proboszcz on 7 września 2019 in Ogłoszenia, Ogłoszenia 2019, Wrzesień

„Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością”

1. W dniu dzisiejszym –

– przypada święto Narodzenia NMP zwane świętem MB Siewnej. Po każdej mszy świętej – poświęcenia ziarna siewnego i nasion różnego rodzaju .

• DOPISANE: – po mszy św. miało miejsce poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klas pierwszych, oraz spotkanie z dziećmi i rodzicami klas pierwszych, drugich i trzecich. Dzieciom klasy komunijnej zostały rozdane DZIENNICZKI. Kto nie odebrał proszę zgłosić się po mszy św. o .g. 10:00.
  • Przypominam rodzicom chrześcijańskim o obowiązku posyłania dzieci na katechezę, a dzieci klas pierwszych O zapisaniu na katechezę w szkole (składają deklaracje) – OŚWIADCZENIE Z KURII

– przypada rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp. – Matki kościołów w diecezji. Jak pamiętamy w ubiegłym roku spaleniu uległa wieża kościoła. Obecnie trwają prace remontowe wieży i całego kościoła. Ksiądz biskup diecezjalny Tadeusz Lityński bardzo prosi o wsparcie finansowe odnowienia Katedry Gorzowskiej.  Można to uczynić przez wysłanie sms KATEDRA  pod nr 72052 (koszt 2.46 z VAT) , a także wpłacając na konto odbudowy katedry: 81 1020 1954 0000 7602 0101 3754 (rachunek diecezji zielonogórsko-gorzowskiej), 25 1020 1954 0000 7102 0069 8399 (rachunek gorzowskiej parafii katedralnej) W tytule przelewu należy umieścić dopisek „Katedra”.

Wczoraj mieliśmy Odpustowy Parafialny Festyn w Zagórzu. Bardzo wszystkim dziękuję: organizatorom za przygotowanie i przeprowadzenie festynu, licznym sponsorom, występującym, ofiarodawcom fantów, paniom za pyszne ciasta i mimo deszczowej pogody licznym uczestnikom. Zysk przeznaczony będzie za zakup organów do kościoła. Bóg zapłać.

2. 14 września – piątek – przypadają główne uroczystości odpustowe kościoła parafialnego Podwyższenia Krzyża w Zielonej Górze. Uroczysta suma zostanie odprawiona  o g. 18.00. Na te parafialną uroczystość jesteśmy zaproszeni.

3. Cała Polska staje pod krzyżem – https://www.polskapodkrzyzem.pl/

KOMUNIKAT  BISKUPA TADEUSZA LITYŃSKIEGO

4. 15 września – niedziela –  przypada  doroczna uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci MB Bolesnej. Uroczystą sumę odpustową o g. 10.00 odprawi ks. Prałat Jan Pawlak, proboszcz parafii  Podwyższenia Krzyża św. w Zielonej Górze. Na tę uroczystość serdecznie wszystkich zapraszam. Bardzo proszę, aby  na ofiarowanie  chleb z tegorocznych plonów  wręczyli przedstawiciele z Zagórza. Na ukwiecenie kościoła proszę ofiary wrzucać do skarbonki. Przygotujemy się do procesji. Proszę dziewczynki do sypania kwiatków. Wszystkie dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszam na parafialny odpust.

Adoracja Najśw. Sakrament: g. 17:00 – 18:00 –  czwartek, piątek o 17:00 – Droga Krzyżowa, po DK – adoracja, sobota od g. 17:00 – 18:00 adoracja. Serdecznie zapraszam do duchowego przygotowania się do odpustu.

5. Intencje mszalne

6. Bóg zapłać za: ofiary

7.  Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego

8. W przyszłą niedzielę:

– rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną, nauczycieli i wychowawców

–  przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu.

– zbiórka do puszki na KUL i IFT w Zielonej Górze

– na Jasną Górę udaje się Pielgrzymka Ludzi Świata Pracy.