Niedziela 26c – 2019r.

By Proboszcz on 29 września 2019 in Ogłoszenia, Ogłoszenia 2019, Wrzesień

Daj mi poznać Twoje drogi Panie i naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami…

1. W dniu dzisiejszym: msza o g. 8.00, 10,00, 12.00
  • – dzisiejsze ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na prace remontowe. Bóg zapłać.
  • -przypada święto Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, przypada patronalne święto czwartej Róży Żywego Różańca
  • – o g. 10.00 – msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania po mszy św. spotkanie z  młodzieżą.

2.Od 1 października –  rozpoczynamy w  całym Kościele  miesiąc modlitw różańcowych. Pamiętamy, że Maryja w Fatimie wielokrotnie apelowała o odmawianie różańca. I my znajdźmy w tym miesiącu czas na modlitwę różańcową. Wierni, którzy odmówią różaniec w kościele lub rodzinie  zyskują odpust zupełny pod zwykłymi warunkami / stan łaski uświęcającej/. Nabożeństwo różańcowe codziennie  o godz. 17.00; w sobotę o g. 16:30

Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, zwłaszcza dzieci. Okazja do spowiedzi św. w czasie nabożeństwa. Po nabożeństwie różańcowym – Msza św. – ok 17.30 . Kto nie może uczestniczyć na różańcu w kościele, zachęcam do odmawiania różańca w domu.

O RÓŻAŃCU   – więcej

1. W 1 sobotę miesiąca:
  • – ROKITNO –  Diecezjalna Pielgrzymka  Żywego Różańca i wręczenie diecezjalnych odznaczeń dla osób świeckich zasłużonych dla diecezji. Parafia św. Brata Alberta organizuje wyjazd 5 października – sobota – o g. 8:00, koszt 20zł. Są miejsca – proszę zgłosić się do mnie, do  środy włącznie. Koniecznie przy zapisie podać PSEL do ubezpieczenia.
  • – zmiana tajemnic różańcowych o g. 16:30, o g. 17:00, po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu

4.W  przyszłą niedzielę:

– o g. 10.00 dzieciom  klas drugich zostaną poświęcone różańce, kupują rodzice, spotkanie

formacyjne dzieci i rodziców. Dzieci 1 komunijne – obowiązkowo uczestniczą w nabożeństwie różańcowym w każdy wtorek o g. 17:00.

1. Intencje mszalne; msze św. +- 17.30
  2. Bóg zapłać za ofiary,
  3. Wszystkich chorych odwiedzę – w piątek od godziny 8.30
  4. Sprawy kancelaryjne – przypominam:
  • – chrzest – zgłaszamy na 3 tygodnie przed planowanym dniem  chrztu dziecka

nauka przed chrztem  II  piątek miesiąca  po mszy g. 18.00

• ślub – na zapowiedzi zgłaszamy na 3 miesiące przed planowaną datą ślubu

– nauki dla narzeczonych druga sobota miesiąca g.18.00,  na tydzień przed datą

ślubu załatwiamy wszelkie  formalności.

• – pogrzeby – ustalam na godz. 12.00 – należy jak najszybciej powiadomić . proboszcza. Inną godzinę należy ustalić z ks. Proboszczem nawet telefonicznie
  1. 6 października br. – niedziela – przypada doroczny odpust ku czci św. Franciszka w parafii Ojców Franciszkanów w Zielonej Góry. Jesteśmy zaproszeni na odpust do klasztoru na uroczystą sumę o g. 13.00.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca – zachęcam do praktykowania
  3. Święci w październiku 1 – tygodnia:
  • – 1.10 – św. Teresa od Dzieciątka Jezus
  • – 2.10 – Aniołów Stróżów
  • – 4.10 – św. Franciszka z Asyżu
  • – 5.10 – św. Faustyny Kowalskiej
  1. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa,
  2. 13. Zachęcam do włączenia się w nasze chóry.