Dzień: 7 października 2019

Modlitwa w intencji Ojczyzny 11.10.2019 – piątek

By Proboszcz on 7 października 2019 in Aktualności

W odpowiedzi na wystosowany w dniu 1 października br. apel abp. Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, bp Tadeusz Lityński postanowił, że w piątek 11 października 2019 r. we wszystkich kościołach parafialnych naszej diecezji należy urządzić modlitwy w intencji Ojczyzny, obejmujące mszę św., nabożeństwo różańcowe, adorację Najśw.
Z pozdrowieniem w Panu
Ks. Piotr Kubiak

TEKST DO OGŁOSZEŃ:

W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi zabrał głos abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Napisał między innymi, że „z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. […] W zakresie porządku spraw doczesnych – także między katolikami mogą istnieć uprawnione różnice poglądów. Pluralizm nie może jednak oznaczać moralnego relatywizmu. […] Jak to wielokrotnie przypominali papieże, m.in. św. Jan Paweł II, a ostatnio Papież Franciszek, katolicy powinni popierać programy broniące prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarantujące prawną definicję małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety, promujące politykę rodzinną, wspierające dzietność, gwarantujące prawo rodziców do wychowania własnego potomstwa zgodnie z wyznawaną wiarą i moralnymi przekonaniami. W związku z tym katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży. Nie mogą się decydować na wybór kandydata, który wyraża poglądy budzące zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego oraz ryzykowne z punktu widzenia politycznego. […] Zachęcam każdego do udziału w modlitwie o owocny przebieg głosowania”.
W odpowiedzi na tę zachętę w najbliższy piątek 11 października w naszym kościele parafialnym będziemy się wspólnie modlić w intencji Ojczyzny. Nasza modlitwa będzie miała następujący przebieg: – –  g. 17:00 nabożeństwo różańcowe w intencji Ojczyzny
–  g.17:35 – msza św.
–  po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do g. 20:00, zakończona Apelem