Niedziela Zwykła 28c – 2019

By Proboszcz on 12 października 2019 in Bez kategorii, Ogłoszenia, Ogłoszenia 2019, Październik

„Naucz nas liczyć dni nasze, abyśmy zdobyli mądrość serca”….

1. W dniu dzisiejszym – 13.10.2019:

Wybory do Parlamentu, zachęcam do udziału w wyborach i modlitwy w intencji Ojczyzny.

– msze św. o g. 8.00, 10.00, 12.00 – różaniec  po msza św. o g. 12.00

-obchodzimy w naszej Ojczyźnie, diecezji i parafii „DZIEŃ PAPIESKI”, poświęcony osobie  Ojca św. Jana Pawła II, Tegoroczny Dzień Papieski przeżyjemy pod hasłem: „WSTAŃMY, CHODŹMY” jest wezwaniem, byśmy w Kościele byli aktywni i innym nieśli Ewangelię. Wiele jest spraw, które trzeba nieustannie podejmować w życiu Kościoła i Narodu. Ale troska o młode pokolenie jest jedną z najważniejszych, bo dotyczy tych, którzy będą kształtować przyszłość nas wszystkich. Ten dzień przeżywany  jest w tym roku pod kątem kolejnej  rocznicy wyboru kard. Wojtyłę na Stalicę Piotrową.

W tym dniu zbierane będą ofiary do puszki przez woluntariuszy na dofinansowanie Fundacji  Stypendialnej  ( pomoc stypendialna dla młodzieży zdolnej  pochodzącej z rodzin ubogich) .

1. Jutro przypada DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ zwany potocznie Dniem Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom i wychowawcom. katechetkom składam jeszcze raz  najserdeczniejsze życzenia obfitych łask i darów Bożych w  trudzie kształtowania młodego człowieka i budowania cywilizacji miłości w dzisiejszym świecie.. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam  na nabożeństwo  różańcowe  na g. 17.00  w  intencji wszystkich nauczycieli  pracujących w naszej szkole.
  2. 16 października – w sposób szczególny modlimy się o wierność nauczaniu św. Jana Pawła II i o obfite łaski za Jego wstawiennictwem.. Zapraszam wszystkich na różaniec o g. 17.00.
  3. Codziennie nabożeństwo różańcowe o g.17.00. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.
  4. Intencje mszalne – msza św. Po nabożeństwie różańcowym
  5. Bóg zapłać za ofiary, sprzątanie kościoła,
  6. W przyszła niedzielę – 20.10.2019

przypada ogólno-kościelna Niedziela Misyjna pod hasłem „OCHRZCZENI I POSŁANI”.

Cały miesiąc październik jest poświęcony sprawom misjom . https://misje.diecezja.pl/aktualnosci/nadzwyczajny-miesiac-misyjny-pazdziernik-2019/.

Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby misji. Niedziela ta rozpoczyna również Tydzień Misyjny, który ma nas zmobilizować do włączenia się w pomoc duchową i materialną na rzecz misji.  Zachęcam bardzo serdecznie do przychodzenia na nabożeństwo misyjne

– o g. 16:00 jesteśmy zaproszeni do parafii św  . Józefa na spotkanie z misjonarzami

– o g. 10:00 msza św. z udziałem kandydatów  do bierzmowania

1. Będzie można zaopatrywać się w kartki na wypominki. Starajmy się imiona naszych zmarłych

wypisywać czytelnie. Wypełnione kartki wrzucamy do przygotowanej skrzynki.

1. W uroczystość Wszystkich Świętych msza św. w naszym kościele o g. 8.00 i 10.00, na cmentarzu w Czerwińsku o g. 14:00
  2. 18 października przypada św. Łukasza – Patrona Służby Zdrowia,. Wszystkim Pracującym w Służbie Zdrowia życzymy obfitych łask Bożych. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe. w ich intencji
  3. Będzie można nabyć: prasę katolicką, Niedziela, Gość Niedzieli, Mały Gość Niedzielny
  4. Dnia 16 października br. Jesteśmy zaproszeni do kościoła św. Jadwigi w Zielonej Górze na doroczny odpust ku czci św. Jadwigi na g. 18.00.