Niedziela Zwykła 30c – 2019r.

By Proboszcz on 26 października 2019 in Ogłoszenia, Ogłoszenia 2019, Październik

„Będziesz miłował, Pana Boga swego z całego serca…”

1.W dniu dzisiejszym –   msza św. o  8.00, 10.00;  12.00

Bogu dziękujemy za dar kościoła , dobroczyńcom i ofiarodawców i tych, którzy przyczynili się do budowy tego kościoła

1. Jutro –obchodzi imieniny obchodzi ks. bp Tadeusz Lityński, któremu życzymy dobrego zdrowia i obfitości łask Bożych i opieki św. Patrona. W rezydencji biskupiej osobiście złożę życzenia w imieniu własnym jak i Parafian, zapewniając o modlitwie.
  2. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam codziennie na różaniec na g.17.00.

Nabożeństwo różańcowe kończymy w 31.10.br.. Przypominam słowa MB Fatimskiej skierowane do dzieci: „Odmawiajcie różaniec”.

Kto jeszcze nie był na różańcu, jest okazja w tym ostatnim tygodniu.

1. Dnia 1 listopada piątek –  przypada doroczna uroczystość Wszystkich Świętych:

– w Płotach  msza św. o 8.00  i  g.10.00;  – na cmentarzu w Czerwiński o g. 14.00 ,

5. Modlimy się o pokój w świecie

1. W Dzień Zadusznym msza św. o g. 9.00 i 17.00
  2. Chorych odwiedzę w sobotę – w Dzień Zaduszny od g. 10.30
  3. Zachęcam do praktyki 1 piątków miesiąca
  4. W dniach 1-8 listopada można uzyskać ODPUST*, jeśli nawiedzą: kościół, cmentarz są w stanie łaski uświęcającej, pomodlą się w instancjach Ojca św., odmówią Wierzę, Ojcze nasz,. Odpust można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia
  5. Intencje mszalne – msze św. w listopadzie w dni powszechne o g. 17.00 oprócz poniedziałków. Po mszy św. wypominki.
  6. Bóg zapłać za złożone ofiary.

12.Kartki wspominkowe wrzucamy do skrzynki lub na tacę.

13. W przyszłą sobotę g. 16.30 zmiana tajemnic różańcowych., o g. 17:00 msza św.

* Odpust w Kościele Katolickim

14. Aktualności naszej Kurii Diecezjalnej

15. We wtorek po mszy św.  ok. g. 18:00 zapraszam Parafialny Zespół Caritas i Rade Parafialną na spotkanie  na plebanię. Jest to ważne spotkanie.