Dzień: 23 listopada 2019

Niedziela Zwykła 34 – Jezus Chrystus Król Wszechświata

By Proboszcz on 23 listopada 2019 in Bez kategorii, Listopad, Ogłoszenia, Ogłoszenia 2019

Pomnik Chrystusa Króla w Świebodzinie

„Króluj nam Chryste, zawsze  i wszędzie”…

1. 1. W dniu dzisiejszym :

– msza św. o 8.00, 10.00 i o 12.00

– kończymy kolejny rok liturgiczny

– przypada patronalne święto naszego Seminarium Duchownego. Modlitwą i ofiarą wspieramy to Seminarium.

– profesorowie i klerycy naszego Seminarium spotykają się z wiernymi w parafiach i razem modlą się za Seminarium i o nowe powołania.

taca dzisiejsza przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne

–  taca na remont kościoła – wyjątkowo w przyszłą niedzielę – dzisiejsza na Seminarium

1. Modlimy się o rychłą beatyfikacje sługi Bożego, bp Wilhelma Pluty
  1. Rekolekcje adwentowe, planuję od II Niedzieli Adwentu: 8-10 grudnia br. Księdza Jerzego  rekolekcjonistę   i Parafian polecam Waszej modlitwie
  1. Intencje mszalne – codziennie msze św. o g. 17.00 jeszcze w tym tygodniu.
  2. W zawiązku z licznymi prośbami, msze św. w dni powszednie planuję odprawiać o g. 18:00 od początku grudnia br.
  3. Modlimy się o liczne powołania kapłańskie i zakonne.
  4. Bóg zapłać: – za złożone ofiary,
  5. Dzieci wraz z rodzicami przygotowują roratne lampiony. Gotowe lampiony lub szablony można kupić w księgarni św. Antoniego we Wschowie
  6. W przyszłą niedzielę;

– rozpoczynamy  czas Adwentu – to  początek  nowego roku liturgicznego

– poświęcenie opłatków, proszę osoby, które roznosiły opłatki w latach poprzednich o zgłoszenie się. Ofiary złożone za opłatki przeznaczone będą  na meble do zakrystii .

• poświęcenie wieńców adwentowych

– rozpoczynamy rozprowadzanie   świec na stół wigilijny jako dar serca dla dzieci pod hasłem ŚWIECA,KTÓRA TWORZY POLSKĄ WIGILIĘ. Mała 6zł, duża 13zł.

1. a. W sobotę 30 listopada – zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W dniach 6 i 7 grudnia br. w sklepach PZC będzie zbierał w Biedronce dary żywnościowe dla osób biednych na stół świąteczny.
  3. Koło Gospodyń Wiejskich i Rada Solecka zaprasza na Wigilię dla samotnych 14 grudnia br. O g. 16:00. Zaproszenie można odebrać u opiekunki świetlicy do 5 grudnia.
  4. Już dzisiaj zapraszamy do naszego kościoła na AKATYST  8 grudnia – niedziela
  5.  Polecam prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny
  6. 14. Młodzież jest zaproszona na czuwanie adwentowe do Grodowca. Jedzie autokar z parafii św. Brata Alberta z Zielonej Góry. Można się zabrać.

Życzę Wszystkim błogosławieństwa Bożego, opieki świętych patronów i wiele miłości w gronie rodziny i przyjaciół.

Płoty 23.11.2019.