Pierwsza Niedziela Adwentu 2019a

By Proboszcz on 30 listopada 2019 in Grudzień, Ogłoszenia, Ogłoszenia 2019

Marana tha – Przyjdź Panie Jezu…

1. Rozpoczynamy czas Adwentu. Jednocześnie wkraczamy w nowy rok liturgiczny i duszpasterski poświęcony program duszpasterski dla Kościoła w Polsce na kolejny rok 2019-2020 pod hasłem: „Eucharystia daje życieZasadniczym celem tego programu jest uświadomienie sobie i wiernym wartości mszy św.  na wszystkich  etapach ludzkiego życia. Jest to czas oczekiwania  nie tylko na Boże Narodzenie, ale i czasem szczególnej łaski i  Bożego miłosierdzia.

Dziś poświęcamy opałków, złożone ofiary przeznaczone będą na umeblowanie zakrystii. Opłatki będą rozprowadzane od przyszłej niedzieli. Roznoszące opłatki  osoby będą miały indyfikatory.

2.Wzorem radosnego oczekiwania na Zbawiciela jest Maryja. Bardzo serdecznie zachęcam do brania udziału w Roratach w  Płotach– w czwartek o g. 18.00,

1. Dzieci przychodzą z lampionami. Lampiony można zrobić samemu lub gotowe szablony kupić w Księgarni Diecezjalnej w Zielonej Górze. Ceny są bardzo dostępne. Przynoszą z sobą małe serduszko z wypisanym dobrym uczynkiem, koniecznie podpisać imieniem.
  2. Intencje mszalne – msza św. o g. 18.00, oprócz: poniedziałek – nie, wtorek i środa o g. 8:00 rano.
  3.  Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii, kleryków naszego Seminarium Duchownego
  1. Bóg zapłać za: – złożone ofiary na tacę przeznaczone będą na konto remontowe,
  2. Będzie można nabywać świece adwentowe – 6zł małe, 13zł duże Pieniądze z zakupu tych świec będą przeznaczone na pomoc dla  wakacje dla dzieci. Jest to ogólnopolska akcja CARITAS. Część ofiar zostaje w parafialnym Caritasie.

8..W przyszłą niedzielę:

–  rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Głosić rekolekcje będzie kolega z lat seminaryjnych ks. Jerzy Loch z Zielonej Góry   którego   polecam  waszym modlitwom

przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msza św. o g. 10:00 i  poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I komunii św., po mszy spotkanie z rodzicami o g. 10:00

– dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie – zbiórka do puszek  na pomoc dla  Kościoła na   Wschodzie – akcja ogólnopolska.

–  choinki do kościoła – jeżeli ktoś chce ofiarować, proszę się zgłosić

1. Święci tygodnia:

–  3 grudnia św. Franciszka Ksawerego misjonarza dalekiego Wschodu

– 4 grudnia – wtorek  św. Barbary – Patronce polecamy górników i ich rodziny, zapraszamy.

– 5 grudnia – środa – przypada Międzynarodowy Dzień Caritasu, zapraszam

– 6 grudnia św. Mikołaja – zawsze obdarzał ludzi dobrocią. Pamiętajmy i innych

1. W czwartek zapraszam na modlitwę na intencję powołań, modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, za kapłanów
  2. Chorych – wszystkich – odwiedzę w piątek od g. 8:30 – spowiedź, komunia adwentowa
  3. Zbiórka żywności w Biedronce 6 i 7 grudnia w g. 10-18, chętni woluntariusze, zmiana co 2 godziny, w naszym sklepie w Płotach do kartonu: od czwartku – soboty od 8-18; będzie też karton w kościele pod chórem – będzie można tam włożyć dar serca. Zachęcam Parafian do włączenia się w to dzieło charytatywne, przez łożenie daru żywnościowego , czy jako woluntariusz.
  4. W przyszłą niedzielę razem ze Scholą zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bogurodzicy – Akatyst na go 18.00. Przynosimy z sobą małe znicze.

15-. W czwartek  po mszy św. ok. 18:45 w salce spotkanie Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Zapraszam.