Dzień: 13 grudnia 2019

Niedziela Adwentu trzecia – 2019a

By Proboszcz on 13 grudnia 2019 in Grudzień, Ogłoszenia, Ogłoszenia 2019

” P a n   j e s t    b l i s k o  … radujcie się”...

1. W dniu dzisiejszym:

– po mszy o g. 11.00 spotkanie z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania

– w całej diecezji w sposób szczególny modlimy się za kapłanów  przebywających na  emeryturach i rentach

– dzisiejsze złożone ofiary na tacę,  przeznaczone będą na potrzeby  diecezjalnego domu księży emerytów w Zielonej Górze. Za ofiary, serdeczne Bóg zapłać.

– pamiętajmy o tych, którzy wycierpieli w stanie wojennym –13.12. 1981 – 22.07.1983

1. W miniony tygodniu i w naszej parafii miała miejsce rekolekcje adwentowe. Frekwencja średnia. Bóg zapłać tym, którzy skorzystali z rekolekcji.
  2. Trzecią niedzielą Adwentu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin.
  1. Dziękuję naszej scholi prowadzonej przez p. Patrycję za odśpiewanie AKATYSTU i tym którzy przybyli.
  2. Msze św. w kościele parafialnym w ciągu tygodnia o g. 18.00 w ,wtorek, czwartek, piątek i sobotę , w środę-o g. 8.00. Roraty: czwartek i piątek  o g 18:00
  3. Bóg zapłać za złożone ofiary – za ofiary za opłatki, roznoszącym opłatki. Jeszcze w tym tygodniu będą roznoszone opłatki.
  4. 7. Nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych – sobota g. 19.00
  5. Choinki i żłóbek ubieramy w sobotę 21  grudnia br. od g. 11:00 Zapraszam osoby starsze do pomocy. Jeżeli ktoś chce ofiarować choinkę własnego chowu, proszę jak najszybciej to zgłosić.
  6. W przyszłą niedzielę:

– błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa  na każdej mszy św.

–  o g. 10:00 i 12.00  poświecenie szopek i figurek Dzieciątka Jezus

1. PASTERKI – 24 grudnia: o g. 21.30 (zmiana) i  g.  24:00
  2. Msze św. w dni świąteczne.

– w pierwszy dzień  świąt BN –  o g. 10.00, 12.00

– drugi dzień świat  św. Szczepana  – o g. 8.00, 10.00, 12.00 –  taca na KUL., poświęcenie owsa

1. Każdy może został członkiem GRONA WSPIERAJĄCYCH UBOGICH – zadaniem członka jest systematyczne (określona kwota miesięczna) wspieranie Parafialnego Caritas
  2. Polecam prasę katolicką: Niedziela, Gościa Niedzielnego
  3. Zachęcam, aby wszyscy domownicy w rodzinie zaangażowali się w przygotowanie domu do świąt Bożego Narodzenia

15.W  środę jesteśmy zaproszeni na przegląd kolęd  do naszej szkoły w Płotach. na g. 17:00

1. 16. Wizytę duszpasterską rozpocznę po świętach Bożego Narodzenia. Zacznę od   Zagórza
  2. 17. Przypominam, że od 22 grudnia – 23 lutego w niedziele o g. 19:30 przygotowanie do bierzmowania dorosłych w parafii św. Brata Alberta w Zielonej Górze.

Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego, wiele łask Bożych i spokojnego przygotowania się do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Płoty, dnia 13 grudnia 2019r.