Niedziela Adwentu -4a-2019r.

By Proboszcz on 21 grudnia 2019 in Grudzień, Ogłoszenia, Ogłoszenia 2019

Kończy się kolejny czas adwentowego  oczekiwania. 24 grudnia w godzinach wieczornych zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy, by świętować Boże Narodzenie, na które czekamy i do których jakoś  się  przygotowujemy. Z tym przygotowaniem bywa różnie. Biedni są ci, którzy ograniczają się tylko do suto zastawionego stał, upominków, czy w kącie stojącego przystrojonego  świątecznego drzewka. Biedni są ci, którzy gubią właściwy sens świąt, zapominając – po co i dlaczego świętują  i Kto tu najważniejszy.

1.W  dniu dzisiejszym:

–  błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa

– poświęcenie szopek  i figurki Dzieciątka Jezus

– polecam świece adwentowe – dar serca, są jeszcze do nabycia

– w zakrystii można nabyć opłatki

– można nabyć sianko na stół świąteczny, przygotowany przez PZCaritas

1. 24 grudnia – przypada wigilia. Zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę tej wieczerzy Pamiętajmy o opłatku, modlitwie, czytaniu Ewangelii o Jezusowym Narodzeniu wg św. Łukasza 2,1nn, śpiewaniu kolęd Ten wieczór niech pojedna wszystkich zwaśnionych. Wyłączmy telewizor. Cieszmy się i radujmy Jezusowym narodzeniem i sobą..

imieniny obchodzi nasz Ks. Biskup Adam Dyczkowski, któremu życzmy wiele łask i błogosławieństw Bożych i opieki Pani Rokitniańskiej

Po wieczerzy wigilijnej bardzo serdecznie zapraszam na pasterkę d naszego kościoła parafialnego o g. 21:30 i 24:00. Ofiary złożone na pasterce na tacę przeznaczone będą na Fundusz Ochrony Dziecka i Matki im. Ks. Bpa Wilhelma Pluty.

Tradycyjnie zachowajmy post od potraw mięsnych, który obowiązuje od lat 14.

3.W pierwszy  dzień świąt 25 grudnia: msze św. o 10.00,12.00

1. W drugi dzień świąt w tym roku przypada św. Szczepana – msza św. 8.00: 10.00, 12:00

– tradycyjnie taca na KUL i Instytut Katolicki

– zgodnie z tradycją  poświęcimy  owies

1. Uroczystość Świętej Rodziny w tym roku przypada w przyszłą niedzielę. Bardzo serdecznie zapraszam oboje małżonków  z dziećmi na poszczególne msze św. Małżonkowie odnawiają  przysięgę małżeńską i otrzymają specjalne błogosławieństwo .
  2. Intencje mszalne – na stronie internetowej parafii i w gablocie
  3. Jako proboszcz udzielam dyspensę od potrwa mięsnych w piątek 27 grudnia.
  4. Bóg zapłać za sprzątnie, dzisiejsze ofiary na tacę, wszelkie ofiary i wpłaty na konto parafialne, ofiary za  opłatki
  1. ŻYCZENIA: Wszystkim Miłym mieszkańcom naszej Parafii i Gościom, życzę spokojnych, pełnych błogosławieństwa i radości  przeżywania  Świąt Bożego Narodzenia.
  2. Polecam prasę katolicką – z kolędami Golców : Gość Niedzieli, Mały Gość Niedzielny
  3. Zaraz po świętach rozpoczynam wizytę duszpasterską:
27.12 -piątek Od. g.14:00 Zagórze –lewa strona po stronie sołtysa do rzeczki
28.12 – sobota Od g. 9:30 Pogodna – od strony Przylepu
29.12 – niedziela Od g 14:00 Zagórze – osiedle nowe od lewej strony
30 12. Poniedziałek Od g. 15:00 Zagórze od kapliczki prawa strona w kierunku leśniczówki i powrót do parku