Niedziela św. Rodziny – 2019a

By Proboszcz on 28 grudnia 2019 in Bez kategorii, Grudzień, Ogłoszenia, Ogłoszenia 2019

We wtorek roku 2019 gromadzimy się, aby dziękując Bogu za dar zbawienia  prosić, by nam dał „ducha mądrości” i światłe oczy serca, byśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania”, czym jest dla każdego z nas narodzenie Jezusa Chrystusa.

1. W dniu dzisiejszym:

–  małżonkowie odnawiają przysięgę małżeńską

– złożone ofiary na tace przeznaczone będą na prace remontowe kościoła

1. We wtorek 31 grudnia br. kończymy 2018 rok. Serdecznie zapraszam na mszę św. dziękczynną  będzie to jednocześnie msza św. z Nowego Roku o g. 18:00.

Wszystkim życzę miłego spędzenia sylwestra i powitania Nowego Roku 2020 i zapraszam do   uczestnictwem we mszy św. w godzinach 10:00, 10.00 i 18.00.

3.W  Nowy Rok przypada Światowy Dzień Modlitw o pokój. Msze św. o g. 10:00, 12.00 i 18.00. Nas katolików obowiązuje udział we mszy św.

1. Od 2 stycznia – kontynuujemy wizytę duszpasterską. Temat główny: będzie nawiązywał do hasła programu duszpasterskiego wyznaczonego przez Episkopatu Polski WIELKA JEST TAJEMNICA WIARY – EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE

Kolęda ma charakter duszpasterski. Razem z ministrantami RODZINA  oczekująca na kapłana śpiewając kolędy. Pokój przygotowany na kolędę; ława lub stół przykryty obrusem, na który ustawiony jest krzyżyk, dwie  świece, woda święcona. Psy i inne zwierzaki chodzące, pozamykać w innym pomieszczeniu chyba że się nie da.

Proboszcz przychodzi w imieniu Kościoła. Wypada, by po kapłana wyszedł  gospodarz lub gospodyni domu.

W czasie kolędy jest możliwość zamówienia mszy św. z racji  urodzin, ślubu, zgonu, jubileuszu.

1. Codziennie msze w ciągu tygodnia w 2020r. o g. 8:30, w sobotę o g. 18:00. Jutro msza w poniedziałek o g. 8:00.
  2. Bóg zapłać za ofiary,
  3. Pierwszy piątek miesiąca msza św. o g. 8:30 –zachęcam do praktykowania 1 piątków. Jezus wiele obiecał; chorych odwiedzę po g. 9:00.

8.Polecam prasę katolicka

1. W czasie kolędy sprawy kancelaryjne w sobotę w godzinach 8:00 – 9:00, a w sprawach pilnych proszę wysłać  sms nr tel. parafialnego 667 179 107, podając sprawę –  oddzwonię. W czasie odwiedzin, gdy jestem u kogoś w domu nie odbiera telefonów.
  2. W sobotę – o g. 17:30 – różaniec i zmiana tajemnic

Wszystkim życzę udanego  Sylwestra oraz błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomyślności w 2020 roku.

Szczęść Boże.