Nowy Rok 2020 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

By Proboszcz on 1 stycznia 2020 in Ogłoszenia

Błogosławieństwa Bożego, dobrego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w 2020 roku Wszystkim życzę.

1. W dniu dzisiejszym: Msze św. o g. 10:00, 12.00 i 18.00

– przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki

– Światowy Dzień Modlitw o pokój..

–  nas katolików obowiązuje udział we mszy św.

1. Od 2 stycznia – kontynuujemy wizytę duszpasterską. Temat główny: będzie nawiązywał do hasła programu duszpasterskiego wyznaczonego przez Episkopatu Polski WIELKA JEST TAJEMNICA WIARY – EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE

Kolęda ma charakter duszpasterski. Razem z ministrantami RODZINA  oczekująca na kapłana śpiewając kolędy. Pokój przygotowany na kolędę; ława lub stół przykryty obrusem, na który ustawiony jest krzyżyk, dwie  świece, woda święcona. Psy i inne zwierzaki chodzące, pozamykać w innym pomieszczeniu chyba że się nie da.

Proboszcz przychodzi w imieniu Kościoła. Wypada, by po kapłana wyszedł  gospodarz lub gospodyni domu.

W czasie kolędy jest możliwość zamówienia mszy św. z racji  urodzin, ślubu, zgonu, jubileuszu.

1. Codziennie msze w ciągu tygodnia w 2020r.o g. 8:30, w sobotę o g. 18:00
  2. Bóg zapłać za ofiary,
  3. Pierwszy piątek miesiąca msza św. o g. 8:30 –zachęcam do praktykowania 1 piątków. Jezus wiele obiecał; chorych odwiedzę od g. 9:00.

6.Polecam prasę katolicka

1. W czasie kolędy sprawy kancelaryjne w sobotę w godzinach 8:00 – 9:00, a w sprawach pilnych proszę wysłać  sms nr tel. parafialnego 667 179 107, podając sprawę –  oddzwonię. W czasie odwiedzin, gdy jestem u kogoś w domu nie odbiera telefonów.
  2. W uroczystość Trzech Króli 6 stycznia

– poświęcenie: złota kredy, kadzidła i  wody

–  o g. 16:00 –  pPatrycja wraz z chórem zaprasza na wspólny śpiew kolęd

– W Zielonej Górze  – Orszak Trzech Króli: o 11:30 – wydawanie koron; o 12:00 Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela; o g. 13:45 wymarsz orszaku do stajenki przy Ratuszu.

1. Plan kolędy na parafialnej stronie www.parafiaploty.pl

Wszystkim życzę  wszelkiej  pomyślności w 2020 roku.

Szczęść Boże.