Dzień: 4 stycznia 2020

Niedziela Bożego Narodzenia 2 – 2020a

By Proboszcz on 4 stycznia 2020 in Bez kategorii

W pierwszą niedzielę roku 2020 gromadzimy się, aby dziękując Bogu za dar zbawienia i prosić, by nam dał „ducha mądrości” i światłe oczy serca, byśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania”, czym jest dla każdego z nas narodzenie Jezusa Chrystusa, który obecny jest  zwłaszcza w tabernakulum. Obecnie przeżywamy w Kościele program duszpasterski pod hasłem: WIELKA TAJEMNICA WIARY – EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE.

Trzeba nam wiele wsparcia  duchowego aby rodziny nasze stawały się „domowym Kościołem” i karmiły się Chlebem dające życie wieczne by rodziny Bogiem były silne.

1. W dniu dzisiejszym msze św. o g. 8.00, 10.00, 12.00
  2. 6.01. /poniedziałek/. przypada doroczna uroczystość Objawienia Pańskiego – święto obowiązkowe, popularnie zwane świętem Trzech Króli czasie mszy św. poświęcenie wody, kredy, kadzidła, złota. Proszę z sobą przynieść buteleczki z woda do poświęcenia.
  3. Waszym modlitwom polecam księdza biskupa Stefana Regmunta, który dzisiaj o g. 12:00 w kościele św. Ducha odprawi  w otoczeniu zaproszonych biskupów, księży i gości mszę św. dziękczynną w 25 lecie święceń biskupich.
  4.  Kolęda  dziś od g. 16:00  – na ulicach Świerkowej, Jodłowej i Ogrodniczej

W tym dniu przypada doroczne święto Dziecięctwa Misyjnego. Dzieci całego  świata wspierają  misje. Oto prosi w  misyjnym Orędziu Ojciec św.

Taca  z tej uroczystości  przeznaczona będzie na potrzeby misji.  Waszej ofiarności polecam sprawy  misji, jak również usilnie proszę o modlitwy na intencji misjonarzy…

Msze św.  o g. 8.00 , 10.00 i 12.00,

Jesteśmy zaproszeni na  przegląd kolęd na g. 16:00 zapraszam p Patrycja z zespołem

1. .Msza św. codziennie o g. 8.30  oprócz  soboty o g. 18.00