Dzień: 11 stycznia 2020

Niedziela Chrztu Pana Jezusa 2020a

By Proboszcz on 11 stycznia 2020 in Ogłoszenia

„To jest mój Syn miły, w którym mam upodobanie”.

1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy w dniu dzisiejszym:

– chrzest P. Jezusa  – jest to okazja wyrażenia P. Bogu wdzięczności za łaskę  chrztu, poprzez który staliśmy się dziećmi Bożymi.

– msze św.  o  8.00,10.00. 12.00

– dniem dzisiejszym kończymy  czas Bożego Narodzenia, kolędy jednak będziemy śpiewali do 2 lutego.

– o g. 10.00 msza św. z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców, po mszy spotkanie   formacyjne dla rodziców.

1. Zachęcam do śpiewania kolęd w naszych domach.
  2. Dnia 15  stycznia br. imieniny obchodzi ksiądz biskup Paweł Socha. Życzymy dostojnemu solenizantowi wiele łask i darów Bożych. Pamiętajmy o modlitwach.
  1. Modlitwą wspieramy sprawę pokoju w świecie
  2. Codziennie msze św. o według planu: o g 8.30, sobotę o g. 18.00
  3. Bóg zapłać za:

–  złożone ofiary,

–  przyjęcie po kolędzie, złożone ofiary też dla ministrantów

1. Polecam prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego
  2. 8. W przyszła niedzielę:

– o g. 10:: – msza św. z udziałem  młodzieży przygotowującej się do bierzmowania

– o g. 10:00 – poświęcenie komży kandydatom do  grupy ministranckiej

– o g. 16:00 – msza św. w intencji organizatorów i współpracowników Festynu Parafialnego i spotkanie z Nimi w salce katechetycznej. Serdecznie zapraszamy.

9. Dnia 15 stycznia br. – środa – jesteśmy zaproszeni do naszej szkoły w Płotach na wieczór kolęd.

10. K O L Ę D A

13 poniedziałek 15:30 Nowa od Rzemieślniczej Kuźnik Damian – Kuźnik Łukasz
14 wtorek 15:30 Lubuska  od Przylepu do dębu, Słoneczna Motykiewicz – Orzechowski
15 środa 15:30 Łąkowa, Sportowa od Łąkowej Mazur