Niedziela Słowa Bożego – 3a

By Proboszcz on 25 stycznia 2020 in Ogłoszenia

„Będę wysławiał pomoc Twoją Panie”…

Każde nasze  przyjście do świątyni Pana daje nam szczególną możliwość spotkania się z naszym bratem Jezusem, który „przeszedł dobrze czyniąc.” Nauczanie Jezusa w rodzinnym mieście zachęca nas do dawania świadectwa wierze

1. W dniu dzisiejszym – przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego  zainicjowana prze Papieża Franciszka , który  zachęca do codziennego czytania Pisma św.

– msze św. o g. 8.00,10:00 i 12:00

– dziś złożone ofiary przeznaczone będą na parafialne  konto remontowe

–           dzisiaj o 16:00  spotkanie opłatkowe Żywego Różańca, PZCaritasu, Rady Parafialnej – zapraszam

1. Przypominam o 1% z podatku na rzecz CARITASU naszej diecezji  Wystarczy podać numer KRS: 0000226818,
  2. Intencje mszalne do piątku mszy nie będzie,   w sobotę o g. 18:00
  3. W sobotę o g. 17:30 – modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic różańcowych
  4. Przyszłą niedzielę 2 lutego przypada doroczne święto Ofiarowania  Pańskiego  zwane popularnie Świętem MB Gromnicznej. Jezus jest dla nas Światłością świata, który oświeca nam drogę. Jest to jednocześnie dzień życia osób  konsekrowanych. (siostry zakonne). Święto to rozpoczyna okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej w naszej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na potrzeby zakonów kontemplacyjnych. Zachęcam do ofiarności.

– podczas wszystkich mszy  św. zostaną poświęcone świece i gromnice.

• dzieci I Komunijne przyjdą  na godzinę 10:00,  mogą mieć świece od chrztu.
  1. Zachęcam do modlitwy o pokój krajach Afryki Północnej, zwłaszcza Syrii, Egipcie.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła złożone ofiary, rozebranie choinek i żłóbka – . proszeni są też panowie.
  3. WIADOMOŚCI Z NASZEJ KURII BISKUPIEJ – http://kuria.zg.pl/
  4. Polecam prasę katolicką
  5. Wszystkim życzę miłej niedzieli w gronie rodziny i błogosławieństwa Bożego na cały tydzień.