Ofiarowanie Pańskie – 2020a – MB Gromnicznej

By Proboszcz on 1 lutego 2020 in Ogłoszenia

O G Ł O S Z E N I A  P A R A F I A L N E  –  na 02.02.2020r.

Sobota – 1 lutego

– przypada  w naszej diecezji Dzień Życia |Konsekrowanego. Modlitwom Waszym polecam siostry zakonne i zakonników.

– o g. 17:30 – modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic

– INTENCJE APOSTOLSTWA  MODLITWY – Modlimy się, aby głos braci migrantów, którzy wpadli w ręce przemytników, pozbawionych skrupułów, był usłyszany oraz wzięty pod uwagę.

– po mszy – ADORACJA NAJSW. SAKRAMENTU

1. Dzisiaj 2 lutego – OFIAROWANIE PAŃSKIE – MB GROMNICZNEJ

– przypada święto  Ofiarowania Pańskiego zwane świętem  Matki  Bożej  Gromnicznej.  Podczas wszystkich mszy św.: o g. 8:00, 10:00, 12:00 – poświęcenie świec.

–  dzisiaj Żywy Różaniec może uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami

– dzieci przygotowujące się do komunii św. przyjdą ze swoim świecami od chrztu ( jak mają) na g. 10:00. Po mszy św. spotkanie formacyjne z rodzicami i dziećmi.

– przypada dzień modlitw za Siostry Zakonne . Modlimy się o liczne powołania do Zgromadzeń Zakonnych.

Taca dzisiejsza przeznaczona będzie na potrzeby  zakonów kontemplacyjnych. Bóg zapłać.

1. W czwartek modlimy się o liczne powołania kapłańskie i zakonne w naszej parafii, diecezji. Za kleryków naszego |Seminarium Duchownego.
  2. W piątek zachęcam do praktyki pierwszych piątków miesiąca. Jezus obiecał wiele łask.

Od g. 8:30 – odwiedzę chorych. Troska o chorych jest ważnym elementem naszego życia religijnego.

4. W przyszłą niedzielę :

– zbiórka do puszki na hospicja w naszej diecezji – są dwa.

– po mszy św. o g. 12:00 – przygotowanie liturgiczne dzieci przygotowujące się do komunii św.

5 . Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego

6. Bóg zapłać za złożone ofiary i troskę o nasz kościół. Na tacę – remont – 26 stycznia złożono 765zł.

7. Codziennie msze św. o g. 18:00

8. Święci tygodnia ;

– 3 lutego – poniedziałek –  przypada św. Błażeja – patrona od chorób gardła – poświęcenie świeć św. Błażeja i przyłożenia do gardła. Zapraszam

– 5 lutego – środa –  św. Agaty – poświęcenie chleba św. Agaty – na msze św. przynosimy kromki chleba do poświęcenia.

Łask Bożych i opieki MB Gromnicznej i świętych Patronów życzę.

Płoty, dnia 1 lutego 2020r.