Our News

Latest news from our blog

Niedziela 5a – 2020

Niedziela 5a – 2020

By Proboszcz on 8 lutego 2020 in Bez kategorii

 1. W dniu dzisiejszym – 09 lutego 2020r.:

– zbiórka do puszki na  hospicja  w naszej diecezji

-o g. 12.00  msza św. z udziałem dzieci komunijnych i ich rodziców, po mszy  przygotowanie liturgiczne dzieci. Obecność obowiązkowa..

 1. We wtorek – 11 lutego br., we wspomnienie liturgiczne NMP z Lourdes, przypada XXII Światowy Dzień Chorego. Kościół w tym Dniu pochylając się z miłością na tymi, którzy cierpią z tytułu choroby czy też niepełnosprawności, pragnie ciągle na nowo uczyć się poznawać głęboką rzeczywistość tajemnicy cierpienia, które jest miarą poświęcenia, jakiego od nas oczekuje nasz Pan Jezus Chrystus. W obchodach tego Dnia należy zaznaczyć szczególną posługą wobec chorych w ich domach rodzinnych, a zwłaszcza znaczenie sakramentu namaszczeniach chorych..

Ze względu na wyjazd służbowy, dzień chorych połączymy z nowenną w środę. Zapraszam na g. 18:00, osobom   w podeszłym wieku i chorym zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

 1. W związku z licznymi zapaleniami się kominów i zaczadzeniem osób, Straż Pożarna zachęca do sprawdzenia drożności kominów oraz zakupienia taniego urządzenia sygnalizującego obecność czadu w pomieszczeniu. Te zabiegi ratują życie i mienie.
 2. Codziennie msze św. o g. 18.00 oprócz wtorku intencje mszalne
 3. Waszym modlitwom polecam tegoroczne rekolekcje wielkopostne.

Termin: 08- 10 marca 2020r.

 1. Policja ostrzega przed różnego rodzaju maści złodziejami wchodzącymi do naszym domów z jakąś usługą. Osoby starsze proszone są o nie wpuszczanie obcych do domu, a w każdym przypadku należy skontaktowanie się z najbliższą rodziną i niczego bez ich wiedzy nie podpisywać.
 2. 1% z podatku dochodowego na Caritas Diecezjalne
 3. Polecam prasę katolicką Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę.
 4. Zachęcam do modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w naszej diecezji, naszej parafii.
 5. Polecam stronę internetową naszej parafii, a także naszej diecezji.
 6. W przyszłą niedzielę –  o g. 10.00 – spotkanie  młodzieży przygotowującej się do bierzmowania..
 7. Sprawa planowanego remontu. Był szef firmy kamieniarskiej ze Strzegomia. Po dokonaniu pomiarów i wyborze materiałów wstępny koszt prac z materiałem w tym roku może wynosić około 60 tyś.zł. W tej chwili na koncie parafialnym w banku mamy około 33 tyś.zł. Po spotkaniu z Radą Parafialną ustalimy plan działania.  Ni wykluczone że zwrócimy się do parafian o dodatkowe ofiary na remont  od rodziny

Wszystkim Miłym Parafianom i Gościom życzę błogosławieństwa Bożego, dobrego zdrowia i miłego czasu spędzonego w gronie rodziny. Szczęść Boże.