Niedziela Zwykła 6a – 2020r.

By Proboszcz on 15 lutego 2020 in Ogłoszenia

Cieszcie się i weselcie  w Panu, sprawiedliwi, radośnie śpiewajcie wszyscy prawego serca „…

Każde nasze  przyjście do świątyni Pana daje nam szczególną możliwość spotkania się z naszym bratem Jezusem, który „przeszedł dobrze czyniąc, a który niesie nam pociechę zwłaszcza w utrapieniach naszych.” On jest w każdym człowieku: chorym i cierpiącym, poszukującym i potrzebującym.

Tak nam jak i każdemu Jezus chce pomóc. Uzdrowić nie tylko ciało, ale i duszę. Panie jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić. Umiejmy na nowo odkrywać wielkość Jezusa w naszym codziennym życiu. Prośmy Pana o szczególne błogosławieństwo w   tym tygodniu  abyśmy realizowali Jego naukę.

1.W dniu dzisiejszym:

– o g. 10:00 – msza św. z udziałem młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Po mszy św. spotkanie formacyjne

– modlimy się o obfite owoce rekolekcji wielkopostnych w parafii

– modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii

1. Rekolekcje wielkopostne w parafii przewiduję od II Niedzieli W. Postu 08-10 marca br.  Prowadzić będzie kolega ks. dyrektor Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze Robert Kufel

Księdza rekolekcjonistę jak i całą parafię polecam Waszym modlitwom.

1. \Modlimy się o pokój w świecie
  2. Intencje mszalne
  3. Bóg zapłać za:

– ofiary na tacę,

–  złożone ofiary do puszki i na hospicja złożono  345,00zli 5 E

6.Pamiętajmy o odpisie  1% podatku  na Caritas , foldery znajdują  się na stoliku

1. W przyszłą niedzielę:
  2. Polecam prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego
  3. W tym tygodniu rozpoczynamy zbiórka na fundusz sprzątania kościoła – od rodziny 30zł na rok. Bóg zapłać zbierającym i Parafianom.
  4. Kończy się karnawał. W czwartek przypada TŁUSTY CZWARTEK- pamiętajmy o pączkach.

Błogosławieństwa Bożego na cały tydzień życzę.

ks. Antoni Łatka

Płoty, dnia 15 lutego 2020r.