Our News

Latest news from our blog

Komunikat do rodziców dzieci komunijnych.

Komunikat do rodziców dzieci komunijnych.

By Proboszcz on 13 marca 2020 in Komunikaty

Drodzy Rodzice.

W zawiązku z zaistniałą sytuacją i koniecznością stosowania się do wskazań władz państwowych jak i kościelnych planowanego spotkanie na 15 marca br. i kolejne niedziele do końca marca  na g. 12:00 z udziałem dzieci NIE BĘDZIE . Zgodnie z zaleceniem ministra zdrowia jak i naszego biskupa diecezjalnego dzieci pozostają w domu.

Nie należy natomiast organizować żadnych nabożeństw i spotkań dla dzieci i młodzieży szkolnej… Episkopat Polski

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcamy, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcamy też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe: – Episkopat Polski.

Dobrze będzie gdy w niedzielę rodzice z dziećmi znajdą czas na wspólne wysłuchanie mszy św. w radiu czy telewizji:

  1. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o 13.00 w TV Polonia. Ponadto o godz. 10.30 w lokalnym paśmie TVP3 i w Radiu Zachód będzie transmitowana msza św. z kaplicy katedralnej w Gorzowie Wlkp.

Wszystkich zachęcam do gorliwej modlitwy. Bożemu Miłosierdziu polecajmy zmarłych w wyniku epidemii. – Ks. bp Tadeusz Lityński

Szczęść Boże

ks. Antoni Łatka

Proboszcz

Ploty, dnia 13 marca 2020r.