Trzecia Niedziela Wielkiego Postu – 2020r

By Proboszcz on 14 marca 2020 in Ogłoszenia

„Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia”….

1. W dniu dzisiejszym: – niedziela 15 marca
  1. Z udziałem wiernych wolno odprawiać wyłącznie msze św. i nabożeństwa pasyjne (Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale). Należy przy tym zachować dopuszczalny limit 50 osób tworzących zgromadzenie. W sprawach porządkowych można zaprosić do współpracy członków Rady Sołeckiej, czy OSP. Celebrans przed rozpoczęciem liturgii ma obowiązek upewnić się, czy w kościele nie przebywa większa liczba osób. Jeśli tak jest, powinien poprosić o opuszczenie świątyni zapraszając jednocześnie do udziału w liturgii poprzez transmisję w radiu bądź telewizji oraz do osobistej modlitwy. _ Nowe Zarządzenie Biskupa Tadeusza Lityńskiego z dn. 14 marca br.

– msze św. o g. 8:00, 10:00, 12:00 i o g. 16:00  – Gorzkie Żale , po GŻ  ok. g. 16:30 – msza św.

1. W minionym tygodniu zakończyliśmy w naszej parafii doroczne rekolekcje wielkopostne. Frekwencja mogła być większa. Bóg zapłać wszystkim  którzy wzięli udział w

rekolekcjach, a także za wszelką pomoc w  rekolekcjach. Modlimy się za tych, którzy z lenistwa lub małej wiary nie wzięli udział w tych rekolekcjach i  spowiedzi, aby nadchodzące święta przeżywali pojednani z Bogiem i bliźnimi.

1. Przez cały Wielki Post  będą  do puszek zbierane  ofiary  JAŁMUŻNA  POSTNA.  Jest to nasza ofiara na rzecz biednych. Część zebranej sumy parafia przekazuje do dyspozycji  Biskupa.
  1. Pamiętajmy o tradycyjnej zbiórce na kwiaty do Grobu Pańskiego..
  2. Intencje mszalne.
  3. Msza św. w ciągu tygodnia tylko w środę , czwartek i sobotę o g. 18:00.
  4.      Droga Krzyżowa – piątek  o g. 17.30 dla wszystkich, po DK  msza św.
  1. Dar 1% z podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego Caritas Diecezjalne
  2. Polecam prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa
  3. W przyszłą niedzielę:

–  ofiary na tacę zostaną przekazane na konto parafialne – remontowe

–  na mszach św. akt włączenia się w do   ADOPCJI DZIECKA POCZĘTEGO – trzeba wypełnić Deklarację i w czasie mszy złożyć na ołtarzu. Deklaracje będzie można wypełnić  przede mszą św. Zachęcam do włączenia.

1. Zachęcam do kupowania świec na stół wielkanocny 15zł. Przez zakup wspieramy rodziny w Syrii.
  2. Dnia 19 marca – czwartek – przypada uroczystość św. Józefa. Msza św. o g. 9:00 i 18:00. Patron rodziny i dobrej śmierci
  3. Caritas – zbiórka żywności w sklepach – ODWOŁANA.
  4. Planowane Drogi Krzyżowe : pod znakiem zapytania, konkret podamy w przyszłą niedzielę

–   28  marca– sobota –  leśnymi dróżkami – ponad 4 km. g. 15:00 – 18:00  ???

–  4 kwietnia – sobota – g. 15:00 – 16:00 – Zagórze – ok. 1.5 km – nowe osiedle ???

– 5 kwietnia – Niedziela Palmowa – g. 16:30 –18:00  ulicami. Płotów: Leśna, Rzemieślnicza, Nowa – ???

1. Bardzo proszę o śledzenie KOMUNIKATÓW podawanych na stronie parafialnej czy diecezjalnej www.parafiaploty.pl diecezjalna www.diecezjazg.pl
  2. Sprawa chóru …
  3. Ksiądz biskup Tadeusz Lityński zachęca do modlitwy o oddalenie epidemii koronawirusa, po każdej mszy św. śpiewamy suplikacje Święty Boże.