Dzień: 28 marca 2020

Niedziela Wielkiego Postu – Piąta 2020r.

By Proboszcz on 28 marca 2020 in Ogłoszenia

„Pan  Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas „

1. W dniu dzisiejszym:

– tradycyjnie zasłaniamy krzyże do liturgii W. Piątku

– msza św.  o g.8.00 i 11.00, 12.00,  Gorzkie  Żale  odwołane

1. Droga Krzyżowa: – w piątek  o g. 17:30  o oddalenie pandemii koronowirusza ,  po DK – msza św. Wszystkie Drogi Krzyżowe poza kościołem są odwołane.
  2. Intencje mszalne – przeczytać
  3. Modlimy się o powołania kapłańskie do naszego Seminarium Duchownego, zwłaszcza w pierwszy czwartek miesiąca.
  4. Bóg zapłać , złożone ofiary, na sprzątanie zostało zebrane kolejne 2200zł.
  5. Codzienne msze św. o g. 18:00, okazja do spowiedzi o g. 17:30 codziennie
  6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Palmowa: – przynosimy palmy do poświęcenia. Palmy będzie można nabyć u nas w kościele, rozprowadzają panie z PZC – zachęcam do nabywania, kościół będzie otwarty do g. 16:00.  Będzie je można przyjść po południu w wziąć palmę poświęconą  i  złożyć ofiarę na Caritas Parafialny
  7. Do nabycia świece Caritasu stół świąteczny.
  8. Bóg zapłać za wszelkie dary i ofiary.
  9. Wszystkim solenizantkom i solenizantom życzymy obfitych Bożych łask.
  10. Polecam prasę katolicką, stronę diecezjalną.
  11. W sobotę o g. 17:30 – modlitwa różańcowa i zmiana tajemnic. Zelatorki zbiorą tajemniczki od róż i tylko one wezmą udział w modlitwie różańcowej.
  12. W piątek od g. 8:30 – odwiedzę chorych, pierwszy piątek miesiąca, zachęcam do praktykowania
  13. Od środy codziennie będę spowiadał w koście od g. 17:30 – w kościele nie może być więcej jak 5 osób, te które się wyspowiadają wychodzą z kościoła wchodzą następni., jak w sklepie.
  14. Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów.
  15. Przypominam , że według wskazań władz państwowych i kościelnych w kościele nie może być więcej niż 5 osób. Zachęca się wiernych do przeżywania mszy św, transmitowanych prze mas media
  16. Komunie można przyjąć na mszy św. w dni powszednie o g. 17:15, 17:30, 17:45, 18:00 i w czasie mszy św. Zachęcam do przyjmowania Pana Jezusa realnie, a nie wirtualnie.
  17. W minionym tygodniu miał miejsce pożar domu naszych parafian w Plotach. Rodzinie składamy wyrazy współczucia. Wiele osób zadeklarowała pomoc. Najbardziej potrzebna jest pomoc materiałów budowlanych i finansowa. Rodzina dziękuję wszystkim za okazaną pomoc. Za zgodą udostępniam nr telefony komórkowego poszkodowanych: 725007699.

Błogosławieństwa Bożego i zdrowia wszystkim życzę.

Ważny Komunikat do przeczytania.

KOMUNIKAT BISKUPA   TADEUSZA  LITYŃSKIEGO