Wielkanoc – 2020r.aa

By Proboszcz on 15 kwietnia 2020 in Ogłoszenia

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

WIELKANOC 2020R.A

Drodzy Parafianie Mili Goście.

Jezus powiedział JAM ZWYCIĘŻYŁ ŚWIAT. Nasz kochany Papież św. Jan Paweł II – NIE LĘKAJCIE SIĘ ., a Zmartwychwstały Jezus do niewiast, które Go spotkały – NIE BÓJCIE SIĘ. W tych trudnych czasach nie jesteśmy sami, jest Ktoś kto ma w sobie potężną moc i nas wspiera. Niech Chrystus Zmartwychwstały pomoże nam pokonać epidemię i błogosławi, obdarza wszelkimi łaskami, dobrym zdrowiem. Życzę błogosławionych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary i nadziei płynących ze spotkaniem z Chrystusem Zmartwychwstałem Alleluja Jezus żyje. Zapewniam o modlitewnej pamięci. Pozdrawiam Was  Wszystkich .

1. Msza św. dziś: 7:00 – rezurekcyjna – bez procesji, 10:00, 12:00, 16:00
  2. Wszystkim dziękuję za modlitwę, udział w Triduum Paschalnym mimo zagrożenia – 5 osób, za ofiarowane kwiaty na dekoracje kościoła państwu Paruchom, p Adriannie z koleżanką za ubiór ołtarz, za złożone ofiary na tacę, za przesłane na parafialne konto parafialne ofiary.
  3. Rodziny zachęcam dzisiaj – zwłaszcza ojców – do poświęcenia pokarmów świąteczny w domach. Można posłużyć się proponowanym tekstem w załączeniu.
  4. Modlitwom Waszym Drodzy Parafianie polecam wszystkich chorych, służbę zdrowia i zachęcam do codziennej modlitwy o ustanie pandemii koronowirusa.
  5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny. Msza św. o g. 8:00, 10:00, 12:00, 16:00. Ofiary przeznaczone będą na KUL.
  6. Polecam prasę katolicką i pozostały palmy do zabrania.
  7. Przypominam o ograniczonej liczbie osób w kościele 5. Mszę św. można wysłuchać z transmisji w RTV, Internetu. Wiele parafii transmituje msz św. ze swoich parafialnych kościołów. TV Gorzów o g. 10:30, z Vatykanu o g. 11:00; TVP o g. 7:00, Jasna Góra
  8. W przyszłą niedziele obchodzimy jako Niedziele Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na Zachęcam do odmawiania w domach Koronki o g. 15:00, aby uprosić u Boga oddalenie pandemii choroby. W naszym kościele będzie Koronka o g. 15:00.
  9. Dnia 14 kwietnia – przypada święto państwowe ustanowione przez Parlament. Święto CHRZTU POLSKI – dające początek naszej państwowości.. Proszę o wymieszenie flagi narodowej.
  10. Przypominam rodzicom – dzieci szkolne z naszej szkoły w Płotach mają brać aktywny udział w interaktywnej katechezie według obowiązującego  Planu Lekcji. Przypominam: w poniedziałki  klasa 1 – 11:40, we wtorki  klasa 2 i 3 o g. 8:00; klasa 5 o g. 12:40, w czwartki klasa 6 i 8 o g. 8:00.. Scenariusz katechezy jest umieszczony na naszej stronie parafialnej parafiaploty.pl lub na Facebooku Parafia Płoty. Uczniowie o oznaczonej godzinie maja się zgłaszać sms nr tel. 667-179-107 lub emaliem: ploty@diecezjazg.pl   , lub potwierdzić swoją obecność w KOMENTARZU na Facebooku. Uczniowie, którzy się nie zgłoszą i nie wykonają poleconego zadania jako pracy domowej na koniec roku mogą być nie klasyfikowani i na świadectwie nie otrzymają oceny. Do przerwy świątecznej  w katechezie interaktywnej brało udział kilku uczniów, pozostali będą mieli wpisane jako nieobecni.

Ks. Antoni Łatka proboszcz