Niedziela Wielkanocna – 4a – 2020r.

By Proboszcz on 2 maja 2020 in Ogłoszenia

P O L S K A

„Ja jestem Dobrym Pasterzem…” Chrystus

1. W dniu dzisiejszym: przypada Niedziela Dobrego Pasterza

– przypada niedziela Dobrego Pasterza –  powołaniowa.

Lud Boży modli się o liczne powołania kapłańskie,  zakonne i misyjne. O powołania – będziemy  modlili  się przez cały tydzień.

Rozpoczynają się dni kwartalne modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Przez cały tydzień będziemy modlili się o powołania. Zapraszam.

Msze św. o g. 8:00 – po mszy śpiew Litanii do MBożej – majowe; 10:00; 12:00. W przyszłą niedzielę – majowe po mszy św. o g. 10:00

1. Codziennie nabożeństwo majowe o g. 17:30 – zapraszam po nabożeństwie – msza św.
  2. Przypominam, że we mszy św. czy nabożeństwie majowe jednorazowo może uczestniczyć zgodnie z wytycznymi 12 osób oprócz asysty przy ołtarzu.

Z maseczkami na twarzy, oprócz celebransa. Proszę  zajmować miejsce w kościele w wyznaczonych miejscach. Płyn do rąk jest na stoliku.

1. Przygotowanie dzieci do pierwszej komunii św. według zaleceń Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej w Zielonej Górze może być indywidualne, bądź w małych grupach. Dlatego bardzo proszę rodziców tych dzieci na spotkanie 6 maja o g. 19:00 – środa – do naszego kościoła, a zwłaszcza rodziców zainteresowanych indywidualna formą komunii.

Przygotowanie tych dzieci rozpoczynamy w przyszłą niedzielę  – 17 maja –  mszą św. o g. 16:00. Na spotkaniu w środę zostanie sporządzona lista –

1. Natomiast przygotowanie do bierzmowania kandydatów obu grup zapraszam w sobotę – 9 maja br. o g. 15:00 w kościele.
  2. Bóg zapłać za: ofiary na tacę na remont 29 kwietnia br. zostało złożone 365zł.  na konto parafialne .
  3. Polecam prasę katolicką, Niedzielę, Gościa Niedzielnego
  4. Polecam stronę internetową naszej diecezji https://diecezjazg.pl/ , naszej parafii https://parafiaploty.pl/
  5. Święci tygodnia; ŚW  FLORIAN  – 4 maja- parton strażaków – wszystkim strażakom życzymy błogosławieństwa Bożego, bezpiecznej służby i opieki św. Floriana.;           ŚW. STANISŁAW BM –  8 maja – patron Polski
  6. W związku z trwającymi ograniczeniami osób w kościele i spotkań duszpasterskich,  planuję w kościele zainstalować kamerę do transmisji mszy św. na żywo. i spotkań on- line . Zbieram fundusz na zakup kamery i zainstalowania urządzeń. Sponsorzy mile widziani.

Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów.

Ploty, 03.05.2020r.