Katecheza klasa pierwsza – 11.05.2020

By Proboszcz on 11 maja 2020 in Aktualności

KATECHEZA  KLASA  PIERWSZEJ – 11 maja 2020r. Tydzień 20-2020

Witam Was bardzo serdecznie.

Za nami kolejny tydzień.

W niedziele Pan Jezus Zmartwychwstały powiedział, że jest DROGĄ,PRAWDĄ I ŻYCIEM

Przeczytajcie ten fragment

EWANGELIA – komentarze

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem

J 14, 1-12
 Słowa Ewangelii według Świętego Jana

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie! W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę».

Odezwał się do Niego Tomasz: «Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?»

Odpowiedział mu Jezus: «Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Gdybyście Mnie poznali, znalibyście i mojego Ojca. Ale teraz już Go znacie i zobaczyliście».

Rzekł do Niego Filip: «Panie, pokaż nam Ojca, a to nam wystarczy».

Odpowiedział mu Jezus: «Filipie, tak długo jestem z wami, a jeszcze Mnie nie poznałeś? Kto Mnie widzi, widzi także i Ojca. Dlaczego więc mówisz: „Pokaż nam Ojca”? Czy nie wierzysz, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie? Słów tych, które wam mówię, nie wypowiadam od siebie. To Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca».

Oto słowo Pańskie.

My idziemy na Jezusem a On na towarzyszy

Temat dzisiejszy katechezy nr 42 strona 86 ZMARTWYCHWSTAŁY PAN JEZUS ŻYJE WŚRÓD NAS.

Co to znaczy. Wyjaśnię wam.

Kiedyś Pan Jezus powiedział  do swoich uczniów, IDZCIE I NAUCZAJCIE WSZYSTKIE NARODY…JA JESTEM Z WAMI PO WSZYSTKIE DNI,  Jezus zapewnia nas, że jest z nami.  Skąd o ty wiemy?

Gdy jesteśmy na mszy św. słyszymy słowa księdza przy ołtarzu  PAN Z  WAMI

Na rysunku widzimy księdza, który pozdrawia ludzi w kościele i wypowiada te  słowa

Pod obrazkiem  należy te słowa wpisać w kratkę biorąc pierwsze litery z obrazków – słównad kratkami

Palma   Anioł                                          Zegar                      witraż       Anioł       Maryja

N xxx xxx    I

Co one oznaczają – ksiądz mówi wszystkim, że wśród nas jest Pan Jezus.

Kiedyś Pan Jezus powiedział, GDZIE DWAJ LABO  SĄ TRZEJ ZGROMADZENI W IMIE MOJE,  TAM JA JESTEM

To zapewnienie Pana Jezusa jest zawsze aktualne.

Pan Jezus jest zawsze z nami w różnych sytuacjach naszego życia

1. Gdy się modlimy
  2. Gdy słuchamy uważnie na lekcjach
  3. Gdy uprawiamy sport, gramy w piłkę
  4. Gdy idziemy do kościoła
  5. Gdy idziemy czy jedziemy na wycieczkę

Wszędzie Pan Jezus jest z nami dlatego wychwalamy  Jezusa i Boga Ojca.

Jest taka piosenką, którą jaką często śpiewałem z uczniami

GDY IDZIEMY POPRZEZ ŚWIAT CHWALMY BOGA

https://www.youtube.com/watch?v=h2NODCvxxtE – warto nauczyć się tej piosenki i często śpiewać zwłaszcza, że przed nami wakacje.

1. Gdy idziemy poprzez świat – chwalmy Boga.

W każdym miejscu, w każdy czas – chwalmy Boga.

Nie ma w życiu zbędnych dni, każda chwila ważna jest, w każdej zobacz Bożą myśl.

Ref. Bo Bóg naszym ojcem, bo Bóg kocha nas. On szlak nam wyznacza, i sam prowadzi nas.

1. Gdy nam szumi górski las – chwalmy Boga. Gdy widzimy dobry film – chwalmy Boga. Gdy przychodzą miłe dni, to radosne dobro chwal, które Bóg przeznaczył ci. Ref. Bo Bóg naszym…

Moi drodzy.

Jest piękny miesiąc maj, mamy wiele okazji doświadczać obecności  Pana Jezusa w naszym życiu. Przypominam o pieśniach Maryjnych śpiewanych w maju CHWALCIE ŁĄKI UMAJONE, PO GÓRACH DOLINACH – uczymy się je na pamięć

Napisz  kilka zdań w jakich okolicznościach  odczuwasz obecność Pana Jezusa w Twoim życiu

Ci, którzy  mają podręczniki proszę wykonać zadanie na stronie 86 i 87 i przesłać emailem płoty@diecezjazg.pl do końca tygodnia.

Dziękuję Wam za dzisiejsze spotkanie

Pan z wami  i duchem twoim

Niech was błogosławi Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch święty. Amen

Szczęść Boże.