Dzień: 12 maja 2020

By Proboszcz on 12 maja 2020 in Aktualności

KATECHEZA DLA KLAS – 5, 6 , 8

Płoty, dnia 12-14.05.2020r.

KOMUNIKAT Proszę od czasu do czasu, a koniecznie pod koniec lekcji odświeżyć katechezę, gdyż mogą pojawić się nowe zadania czy materiały.

KATECHEZA O ŚW. JANIE PAWLE II

Witam was bardzo serdecznie  i ciepło . Kolejny raz spotykamy się nieco inaczej niż w szkole. Pozdrawiam wszystkich.

W związku z 100 rocznicą urodzin naszego kochanego papieża św. Jana Pawła II katecheza w całości będzie poświęcona wielkiemu Polakowi.

Do obejrzenia niech wam posłuż kilka filmików, w których mówią o Janie Pawle II naoczni świadkowie, którzy osobiście znali świętego z nim przebywali od początku Jego drogi życia, – kapłaństwa, biskupstwa czy papiestwa.

/ przycisnąć CTRL i  kliknąć myszką łapkę/

ZADANIE DOMOWE – klasa 6 i 8

Proszę obejrzeć kilka filmików i jeden z nich streścić w formie  krótkiego życiorysu św.JPII podając tytuł filmu i

Mimo trwającej pandemii koronowirusa i ograniczonych kontaktów proszę się zastanowić i napisać :

– jak możemy w naszej parafii uczcić 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II?

– może ktoś napisze wiersz – umieszczę go na stronie parafialnej

–  Papież Jan Paweł II – odbył 104 pielgrzymki po całym świecie – ile razy był w Polsce i czy odwiedził naszą diecezję Zielonogórsko-Gorzowską – kiedy i gdzie był?

• ważnymi dokumentami papieskimi są ENCYKLIKI* – proszę wymienić dwie
  • Wymień 5 miast w Polsce, które odwiedził Jan Paweł II
  • św. Jan Paweł II ogłosił  polskich nowych 9 świętych – wymień  przynajmniej dwóch … oraz  25 błogosławionych – wymień przynajmniej  jednego.

Prace przysyłamy  do końca tygodnia,  na adres elektronicznej  poczty parafialnej: ploty@diecezjazg.pl

* Encyklika (gr. ἐγκύκλιος okólnik, pismo wędrujące) – orędzie, pismo napisane przez papieża, skierowane do biskupów i do wiernych. Tematy poruszane w encyklikach odnoszą się do spraw doktrynalnych i organizacyjnych o charakterze ogólnokościelnym. Za pierwszą encyklikę, w nowożytnym rozumieniu, należy uznać Ubi primum Benedykta XIV z 3 grudnia 1740 roku.

Pan Jezus niech wam  błogosławi

Pozdrawiam Rodzinę

katecheta

Katecheza klasy drugiej i trzeciej – 12.04.2020

By Proboszcz on 12 maja 2020 in Aktualności

KATECHEZA DLA KLASY DRUGIEJ I TRZECIEJ – 12.04.2020R

Witam was bardzo serdecznie

Króluj nam Chryste

WAŻNY KOMUNIKAT; W czasie katechezy proszę odświeżać stronę, gdyż dopisuję pod koniec lekcji nowe treści lub zadania.

Moi drodzy jak już wiecie pierwsza komunia św. będzie miała miejsce w czerwcu, tak zdecydowali wasi rodzice.

Dlatego dzisiaj robimy powtórkę z WARUNKÓW DOBREJ SPOWIEDZI

Tych warunków jest pięć

1. Rachunek sumienie – przypomnienie wszystkich swoich grzechów – katecheza nr 32. Robimy na podstawie DZIESIĘCIU PRZYKAZAŃ BOŻYCH I PIĘCIU PRZYKAZAŃ KOŚCIELNYCH. Taki rachunek macie w swojej książeczce komunijnej. Mama wam pomoże.
  2. Żal za grzechy – katecheza nr 33 –
  3. Mocne postanowienie poprawy – katecheza nr 34
  4. Wyznanie grzechów szczera spowiedź – katecheza nr 35 i nr 36
  5. Zadośćuczynienie – wypełnienie pokuty – Katecheza nr 37 – historia Zacheusza

W te powtórce pomoże nam filmik

Te warunki muszą być dobrze znane. Będę pytał na najbliższym spotkaniu.

Dobre przygotowanie do spowiedzi  pozwoli spokojnie i bez stresu przystąpić do spowiedzi.

Spowiedź – to wyznanie swoich grzechów.

Grzech – to przekroczenie przykazań Bożych i kościelnych, czyli   coś co było złe  w naszym postępowaniu, coś co zasmuciło,  lub obraziło Pana Boga i drugiego człowieka

Moi drodzy, proszę  dobrze sobie te warunki przypomnieć.

Spotkanie przygotowawcze: środa – g. 10:00, piątek g. 16:00

W kościele o g. 16:00  na mszę św. przyjdą dzieci drugiej  grupy.

ZADANIE DOMOWE

z katechezy nr  34 narysuj serce i napisz w nim z czego chciałbyś się poprawić