Niedziela Wielkanocna 6 – 2020r – A

By Proboszcz on 16 maja 2020 in Ogłoszenia

„Kto mnie miłuje będzie zachowywał moją naukę…”

Jest miesiąc maj, w którym wszystko mówi o miłości, ludzie i przyroda. W imię miłości różnie pojmowanej ludzie trudzą się przez całe życie – dają życie lub zabijają.  Dzieje ludzkości to ciągłe poszukiwanie miłości usiane przedziwnymi osiągnięciami i klęskami. Dzisiaj gromadzimy się wokół ołtarza, aby od  Jezus    a uczyć się zwyciężać świat miłością prawdziwą.

1. W dniu dzisiejszym:
    1. o g. 7:30 – Godzinki o NMP – zachęcam do śpiewania
    2. po mszy św. o g. 12:00 – nabożeństwo majowe
    3. o g. 16:00 – msza św. dla dzieci komunijnych
  1. W poniedziałek 18 maja – obchody 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II – serdecznie zapraszam na majowe i mszę św. dziękczynna za dar Papieża Rodaka
  2. Od poniedziałku przypadają dni modlitw o urodzaje – tzw. Dni Krzyżowe. Modlimy się, by Pan Bóg błogosławił wszystkim, którzy nas żywią. Celem tych dni jest uproszenie u Boga obfitych owoców ziemi i błogosławieństwa dla rolników i wszystkich pracujących na roli. Msza św. o tegoroczne urodzaj dla mieszkańców Płotów i Zagórza w poniedziałek ok g. 18:00
  3. Od piątku rozpoczynamy Nowennę do Ducha św. Bóg zapłać za złożone ofiary
  4. W sobotę – w naszym Seminarium Duchownym święcenia kapłańskie o g. 11:00 otrzyma 5 diakonów. KOMUNIKAT BISKUPA –
  5. W przyszłą niedziele:
    1. przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa przeniesiona z czwartku
    2. w Skwierzynie ogłoszenie Sanktuarium MBożej Klewańskiej
  6. Komunie św. w naszej parafii w czerwcu: 6, 7,13,14,21,28, 4 lipca.
    1. Przygotowanie do komunii św.: środa g. 10:00, piątek g. 16:00
    2. Do 23 maja – rodzice dostarczą metrykę chrztu i opinię katechety , że dziecko zostało przygotowane do komunii w ramach katechezy szkolnej.
  7. Polecam prasę katolicką: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa, Niedzielę
  8. Intencje mszalne.
  9. Od poniedziałku codziennie okazja do spowiedzi przed nabożeństwem majowym 15 minut. Zachęcam do spowiedzi jeszcze wielkanocnej.
  10. W kościele naszym na mszy św. w kościele może być 21 osób, poza kościołem o wiele więcej. Zachęcam parafian do uczestnictwa we mszy św. i nabożeństwie majowym.
  11. Sprawa remontu kościoła: mamy ok 40 tys.zł. Jeżeli będziemy w stanie do września zebrać 20tys. – to prace rusza w połowie lipca tego roku. Firma pozostała kwotę 30 tys.zł – poczeka. Bardzo proszę Rade Parafialna na spotkanie we środę 20 maja br. na g. 19:00 do kościoła.

Błogosławieństwa Bożego oraz szczególnej opieki św. Jana Pawła II życzę.

Płoty, dnia 17.05.2020r.