Dzień: 18 maja 2020

By Proboszcz on 18 maja 2020 in Aktualności

KATECHEZA DLA KLASY PIERWSZEJ

Płoty, dnia 18.05.2020r.

KOMUNIKAT Proszę od czasu do czasu, a koniecznie pod koniec lekcji odświeżyć katechezę, gdyż mogą pojawić się nowe zadania czy materiały.

KATECHEZA O ŚW. JANIE PAWLE II

Moje spotkanie z świętym Papieżem Janem Pawłem II w Rzymie po mszy św. którą odprawiałem z Papieżem.

Witam was bardzo serdecznie i pozdrawiam.

W związku z 100 rocznicą urodzin naszego kochanego papieża św. Jana Pawła II , która dzisiaj przypada katecheza w całości będzie poświęcona wielkiemu Polakowi.

Do obejrzenia niech wam posłuż kilka filmików, w których mówią o Janie Pawle II naoczni świadkowie, którzy osobiście znali świętego z nim przebywali od początku Jego drogi życia, – kapłaństwa, biskupstwa czy papiestwa.

Ja gdy byłem w Rzymie z pielgrzymką miałem okazje być blisko św. Jana Pawła II i pamiątkowe zdjęcie

św. Jan Paweł II zachęca do czytania Pisma św. – słowa Boże skierowane do nas

ZADANIE DOMOWE

Proszę obejrzeć kilka filmików, dzisiaj będzie w telewizji wiele programów poświęconych świętemu Papieżowi – warte je obejrzeć.

–  proszę narysować  obrazek pt: ŚW. JAN PAWEŁ II i JA

– może ktoś napisze wiersz – umieszczę go na stronie parafialnej

Prace przysyłamy na adres elektronicznej  poczty parafialnej: ploty@diecezjazg.pl

Pan Jezus niech wam  błogosławi