Katecheza klasa 6 i 8 – 28.05.2020r.

By Proboszcz on 27 maja 2020 in Aktualności

KATECHEZA DLA KLASY  6 I 8

Dnia 28.05.2020

Króluj nam Chryste

Temat dzisiejszej katechezy: Sługa Boży   KARDYNAŁ  STEFAN WYSZYŃSKI

Proszę obejrzeć  ten filmik.

Po obejrzeniu wykonać zadanie.

W tym roku w czerwcu miał zostać ogłoszony błogosławionym sługa Bożych kardynał Stefan Wyszyński, ale ze względu na pandemię koronowirusa  beatyfikacje Prymasa Tysiąclecia jak Go nazywano przedłożono na termin późniejszy – jesień.  Dnia  28 maja  wspominamy jego odejście – śmierć   w 80 roku życia.

Był to wielki kapłan i prymas Polskiego kościoła w bardzo trudnych czas rządów komunistycznych. Za swoją działalność duszpasterska był kilka lat więziony w różnych więzieniach.

Był w Rzymie przy wyborze kardynała Karola Wojtyły na papieża.

Z kardynałem Stefanem Wyszyńskim spotkałem się osobiście kilka razy na Jasnej Górze.

Jest to wspaniała postać  kapłana, kardynała w historii polskiego Kościoła. Dlatego został nazwany Prymasem Tysiąclecia.

ZADANIE  DOMOWE

Napisać krótki życiorys sługi Bożego   księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego do 2 czerwca br.

Klasa 8 – Dodatkowe pytanie. Do czego przygotowywał ks kard Stefan Wyszyński Kościół w Polsce?

Pozdrawiam waszą Rodzinę.

Pan Jezus niech was błogosławi.

Króluj nam Chryste

Dziękuję za obecność.