Niedziela Trójcy Świętej – 07.06.2020r.a

By Proboszcz on 6 czerwca 2020 in Czerwiec, Ogłoszenia

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Św.

1. W dniu dzisiejszym: 07.06.2020r.

obchodzimy uroczystość Trójcy.

1 komunia o g. 11:00

zbiórka do puszki  na kościół Opatrzności odwołana

1. W czwartek przypada uroczystość Bożego Ciała

msza św. o g. 8.00, 10.00, 12:00

W związku z pandemią i zarządzenie naszego biskupa diecezjalnego  w tym roku uroczystość Bożego Ciała, nie będzie tradycyjnej procesji ulicami naszej miejscowości. Procesja eucharystyczna będzie wokół kościoła po każdej mszy św. Proszę o udekorowanie domów jak w ubiegłych latach emblematami religijnymi. Wszelka dekoracja na święta religijne jest wyrazem naszej wiary i wielkiej świątecznej radości.  Dziewczynki niech przyjdą do sypania kwiatków. Msze św. Będą o g. 8:00, 10:00 i 12:00.

Bardzo proszę o udekorowanie trasy procesji. Dzieci I komunijne i rocznicowe biorą udział w procesji w strojach komunijnych. Zachęcam do licznego udziału we mszy św. i  procesji.

3.W piątek po Bożym Ciele – na mocy prawa udzielam parafianom dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

1. Intencje mszalne – msze św. – codziennie o g. 18.00 –
  2. Biały Tydzień – poniedziałek, wtorek i środa
  3. Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego
  4. W przyszłą niedziele zbiórka do puszki na KUL i IFT w Zielonej Górze
  5. Przygotowanie do spowiedzi i komunii św. W piątek o g. 16:00 – troje dzieci.
  6. W naszym kościele została uruchomiona transmisja mszy na żywo. Ułatwi to parafianom lepszy kontakt ze wspólnotą parafialną.  Na Googolach można wpisać adres Parafia Matki Bożej  Bolesnej Płoty lub na You Tube kanał Parafia NMPB Płoty.

Niech Trójca Najświętsza otacza Was swoją opieka.