Dzień: 8 czerwca 2020

Komunia dzieci klas trzecich – 2020r,

By Proboszcz on 8 czerwca 2020 in Aktualności

Pan Jezus już się zbliża, już puka do mych drzwi, pobiegnę Go przywitać….

Rodzice naszej parafii dzieci klas trzecich zdecydowali, że ich dzieci przystąpią do komunii św. w czerwcu tego roku w małych grupach.

I tak już Pana Jezusa do swego serca przyjęli: Szymon, Julcia, Huber, Franciszek, Piotr i Paweł. Rodzice i zaproszeni goście  byli zadowoleni, że w czasie mszy św. byli blisko swoich dzieci.

Dziękuję rodzicom za przygotowanie  i udekorowanie kościoła na uroczystość komunijną.

Poświęcenie darów komunijnych

Katecheza dla klas 1 i 2 – 8.06.2020

By Proboszcz on 8 czerwca 2020 in Aktualności

KATECHEZA  DLA KLASY  1 i 2

Temat: Boże Ciało

Klasa 1 – temat nr 49 strona 100 – Z Panem Jezusem idziemy przez życie

Klasa 2 – temat nr47 strona 96- Z Panem Jezusem idziemy przez miasta i wsie.

Moi Drodzy.

Pan Jezus powiedział: Ja jestem z wami przez wszystkie dni aż do skończenia świat.

Jezus jest obecny po postacią chleba w kościele – w tabernakulum

Raz do roku – w  dzień zwany Bożym Ciałem Pan Jezus uroczyście niesiony w monstrancji   w procesji – bardzo dużo ludzi -„idzie „ ulicami naszych wiosek i miast.

Ludzie odświętnie ubrani niosą chorągwie, różne figury świętych, ministranci dzwonią dzwonkami, dziewczynki sypią kwiatki.

Domy są piękne przyozdobione, a w oknach obrazki święte i kwiaty.

Ludzie idą i śpiewają pieśni na chwałę Boga.

Zapraszam Was bardzo serdecznie z rodzicami, rodzeństwem  na mszę św. na uroczystość  Bożego Ciała 11 czerwca 2020r na godzinę 8:00 lub 10:00 lub 12:00. Po mszy św. będzie  procesja  wokół kościoła.

Prośmy Pana Jezusa o błogosławieństwo dla mieszkańców naszej wioski, naszych miast.

klasa 1

Klasa 2

Procesja Bożego Ciała w różnych miastach – filmiki

w KRAKOWIE

w KARTUZACH

w ZAKOPANEM

Procesja Bożego Ciała w Płotach 2019r.

ZADANIE  DOMOWE

Wykonać polecenia z katechizmu i przesłać na adres parafialny ploty@diecezjazg.pl do dnia 13 czerwca br.

Dziękuje wam, za obecność

Czekam na zadania