Dzień: 9 czerwca 2020

Katechez klasa 5 – 9.06.2020 Płoty

By Proboszcz on 9 czerwca 2020 in Aktualności

Foto: Gdzie zostało zrobione zdjęcie i co robi biskup? Pytanie za 10p

KATECHEZA KLASY 5 – dnia 9.06.2020r.

Temat : Nr 39 z katechizmu:  Apostołowie – to znaczy posłani

Witam Was bardzo serdecznie na kolejnym spotkaniu.

Czy zastanawialiście się – po co chodzicie do szkoły? Skąd się biorą lekarze, nauczyciele, księża, inżynierowie?

Tak oni najpierw chodzili do szkoły, skończyli studia, które ich przygotowało do zawodu, do którego przygotowywali ich nauczyciele.

Aby zostać księdzem trzeba 17 lat się uczyć – podstawowa, liceum –koniecznie matura, seminarium 6 lat.

Pan Jezus też był nauczycielem i miał swoich uczniów. Temu  zagadnieniu poświęcamy dzisiejszą katechezę

Nasi biskupi diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej

Zachęcam do modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne i misyjne – 1 Ojcze nasz

Wypełnić ćwiczenia i przesłać do końca tygodnia

Przypominam: 11 czerwca przypada uroczystość Bożego Ciała – msze w Plotach: g. 8:00, 10:00, 11:00 – po mszach procesja wokół kościoła. Mile widziane dziewczynki di sypania kwiatków..

– uczestnictwo w niedziele i święta OBOWIĄZKOWE – pod grzechem ciężkim. Nie ma dyspensy biskupa – odwołana.

Pozdrawiam Was wszystkich i błogosławieństwa Bożego życzę.