Our News

Latest news from our blog

Płoty – Boże Ciało 2020

Płoty – Boże Ciało 2020

By Proboszcz on 11 czerwca 2020 in Aktualności

Jezusa ukrytego mam w sakramencie czcić.

Nieco inaczej przebiegała dzisiaj uroczystość Ciała i Krwi Pana Jezusa w naszej parafii. Po mszy św. o g. 8:00 10:00 i 11:00 zgodnie z zaleceniem biskupa nie było tradycyjnej procesji ulicami naszej miejscowości ale tylko wokół kościoła. Na schodach kościoła ks proboszcz pobłogosławił Najświętszym Sakramentem w w cztery strony świata. Nikt z nas nie jest samotną wyspą, żyjemy we wspólnocie  Kościoła idącego jako pielgrzymi po pustyni naszych czasów, ale Bóg jest z nami o czym przypominał swemu ludowi Mojżesz – Pwt 8 – pamiętaj….Nie zapomnij o Panu, Bogu twoim…,  zatroskani wzajemnie i odpowiedzialni za siebie. Po miesiącach izolacji i dystansu i ograniczeń spotkań w domu Pana (tylko 5 osób w kościele nawet na Wielkanoc), na nowo musimy odbudować relacje wspólnotowe w parafii i obficie karmić się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym, który sprawia, że Jezus jest w nas – „Kto spożywa moje Ciało i Krew moja pije , trwa we Mnie, a Ja w nim”.  Tego osobistego spotkania  z Chrystusem w słowie Bożym i komunii św. we wspólnocie  kościoła parafialnego nie zastąpi żadna transmisja mszy św. z innych kościołów  Dziękuję tym wszystkim, którzy przełamując lęk, strach przychodzili w minionym trudnym czasie trwającej pandemii koronowirusa  w maskach na eucharystyczne spotkanie z  Chrystusem a  dzisiaj licznie  uczestniczyli  we mszy św. i w procesji.  Chrystus Zmartwychwstały mówił: Nie lękajcie się… Ja jestem z wami...Bóg zapłać.

PRZYPOMINAM; Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński odwołał dyspensę od fizycznego uczestnictwa we mszy św. w niedzielę i święta. Obejmuje ona tylko osoby chore, w podeszłym wieki i osoby , która z bardzo ważnych powodów nie mogą uczestniczyć we mszy św. Kto nie uczestniczy we mszy św. w niedziele i święta bez poważnego powodu, popełnia grzech ciężki, z którego trzeba się spowiadać zanim przystąpi do komunii św.

Jestem zmartwiony, tym, że nie widzę parafian, którzy przed pandemią gorliwie uczestniczyły we mszy św. w niedziele i święta. Codziennie modlę się o ich – wiarę odważną i żywą.

Dzieci komunijne niosą relikwie św. Rity i św. Ojca Pio