Dzień: 13 czerwca 2020

Niedziela Zwykła 11A – 2020r.

By Proboszcz on 13 czerwca 2020 in Bez kategorii

Nie mogę odrzucić łaski danej przez Boga.- św. Paweł

Parafia NMPB Płoty – lub Parafia NMP  Bolesnej – transmisja na żywo 24 godzin

1. W dniu dzisiejszym:
    1. PRZYPOMINAM – ksiądz biskup diecezjalny Tadeusz Lityński – odwołał dyspensę z osobistego fizycznego uczestnictwa we mszy św. w niedziele i święta  dla ludzi zdrowych i sprawnych fizycznie. Dotyczy to wszystkich: dzieci, młodzież i starszych. Transmisja internetowa, czy w RTV tylko dla  ludzi chorych , w podeszłym wieku, którzy z ważnych powodów nie mogą uczestniczyć we mszy św.

– msze  św. o g. 8.00 po mszy nabożeństwo do Najświętszego  Serca P. Jezusa,  10.00, 12.00

zbiórka do puszki na KUL i Instytut Katolicki w Zielonej Górze

– dzisiaj rozpoczynają się obchody ku czci Matki Bożej Rokitnańskiej, patronki naszej diecezji – 14-21 czerwca br.

21 czerwca – główne uroczystości odpustowe ku czci MB Rokitnańskiej i dziękczynienie za sługę Bożego Prymasa Tysiąclecia – kard. Stefana Wyszyńskiego , który w tym roku miał być wyniesiony na ołtarze, ale ze względu na pandemię beatyfikacja została przeniesiona na rok przyszły

1. Codziennie msza św. o g. 18.00 – po mszy – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa – do czwartku procesja  eucharystyczna wokół kościoła – o ile nie będzie padał deszcz
  2. Biały tydzień – poniedziałek – poświęcenie prezentów komunijnych, wtorek, środa, przychodzą dzieci komunijnych w swoich strojach.
  3. We wtorek przypada kolejna rocznica święceń biskupiej obecnego biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, któremu życzmy dobrego zdrowia i błogosławieństwa Bożego w posłudze biskupiej w naszej diecezji.
  4. W środę przypada św. Brata Alberta Chmielowskiego – jesteśmy zaproszeni na odpust do Zielonej Góry na g. 18:30;  nowenna do MB Nieustającej pomocy.
  1. W czwartek – 18 czerwca – przypada uroczystość NMP z Rokitna – głównej patronki naszej diecezji. Waszym modlitwom polecamy biskupów, kapłanów i lud Boży naszej diecezji.
  2. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Sercu Jezusowemu polecamy rodziny nasze, by Bogiem były silne. Jest dyspensa od potraw mięsnych.
  3. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
  4. Intencje mszalne – na naszej stronie www i wywieszone w gablocie
  5. W tym tygodniu spotkanie dzieci komunijnych w piątek o g. 16:00 – nauka  i spowiedź.
  6. Serdeczne Bóg zapłać : –  za ofiary na tacę i  za wszelkie wpłaty na konto odbudowy.
  1. Sprawy kancelaryjne w na telefon 667 179 107