Niedziela Zwykła 15a – 12.07.2020

By Proboszcz on 11 lipca 2020 in Lipiec, Ogłoszenia

„Ożyje serce szukających Boga”

1. W dzisiejszą niedzielę:

– msze św. o g. 8:00, 10:00, 12:00;

– Waszym modlitwom polecam Ojczyznę naszą i dzisiejsze wybory prezydenta RP, który będzie nas reprezentował

1. Trwają wakacje, urlopy – jak ten czas przeżywamy? Uczestnicząc w każdą niedzielę  i święta we  mszy dajemy świadectwo wierze. Obecna trudna sytuacja wymaga od nas  szczególnego świadectwa wiary i miłości.
  1. Wszystkim obchodzącym imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia  obfitości łask Bożych i opieki  świętych patronów.
  1. Bóg zapłać za złożone ofiary, wpłaty na konto
  2. Tegoroczne pielgrzymki z powodu pandemii koronowirusa będą miały charakter diecezjalny lub w bardzo małej grupce pielgrzymów. Bardziej jesteśmy zachęceni do duchowego przeżywania pielgrzymki.

7.. Intencje mszalne – msza św.  w środę, czwartek, piątek i sobotę o g. 18.00

SPRAWY KANCELARJNE:  w związku z czasem urlopów /księdzu tez się należy/ różne sprawy  będą  załatwiane po uprzednim umówieniu się telefoniczny nr tel. 667 179 107 lub po wieczornej mszy św.  w dniach odprawianej  mszy według  grafika – jw.

1. Polecam waszej modlitwie tegoroczne żniwa, a także poszkodowanych przez kataklizmy pogodowe zwłaszcza na południu Polski
  2. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Gościa Niedzielnego, Niedzielę, Małego  Gościa Niedzielnego..

Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: diecezjalnej www.diecezjazg.pl , parafialnej www.parafiaploty.pl

1. Pamiętajmy w miejscach religijny – kościoły – obowiązuje stój godny a nie swobodny.  Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego i dobrego odpoczynku.
  1. Miesiąc lipiec jest poświęcony czci Krwi Chrystusa. Zachęcam do odmawiania Litanii do Krwi Jezusa
  2. Do końca tego miesiąca msze św. będę odprawiane w naszym kościele. Prace remontowe rozpoczną się na początku sierpnia. Waszym modlitwom i wsparciu finansowemu polecam nasz remont kościoła – położenie nowej granitowej posadzki.
  3.  Przypominam, że nadal obowiązuje zarządzenie o obowiązku zakładania masek w kościele na mszy św. dla dobra mojego i bliźnich.