Dzień: 25 lipca 2020

Niedziela 17a – 2020r.

By Proboszcz on 25 lipca 2020 in Lipiec, Ogłoszenia 2020

„Pan jest blisko wszystkich, którzy Go wzywają” – Ps. 145

1. W dniu dzisiejszym: mszy św. o g. 8:00 i 10.00, 12.00 .

– ofiary na tace przeznaczone będą na planowany remont  naszego kościoła

–  zbiorka do puszki na pomoc w zakupie pojazdów dla misjonarzy

1. Msze św. w ciągu tygodnia codziennie o g.18.00, oprócz poniedziałku i wtorku
  2. Piesze Pielgrzymki na Jasną Górę z naszej diecezji ze względu na pandemie będę miały nieco inny charakter bardziej duchowy.

W tym roku ze względu pandemię koronawirusa nie odbędzie się Diecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górą nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Przewodnicy grup proponują jednodniowe pielgrzymki w podanych niżej terminach.

Uwaga!

• Chętni muszą wcześniej zapisać się na listę, wypełnić wszystkie dane wymagane przez Głównego Inspektora Sanitarnego dla organizatorów ruchu pielgrzymkowego podczas stanu epidemii COVID-19 w Polsce z dnia 5 czerwca 2020 r. wydane na podstawie art. 8a ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2019 r. poz. 59, z późn. zm.).
  • Uczestnicy będą poddani mierzeniu temperatury oraz zobowiązani do podpisania i przestrzegania wytycznych GIS
  • Nie ma możliwości pielgrzymowania bez wcześniejszego wpisania się na listę pielgrzymów.
  • Istnieje możliwość zapisania się na listę Duchowych Pielgrzymów. Jest to główna forma pielgrzymowania w tym roku.
  • Szczegóły informacji w parafiach, z których wychodzą grupy oraz na stronach internetowych i profilach społecznościowych poszczególnych grup.

1 i 8 sierpnia – sobota  – GRUPY ZIELONOGÓRSKIE

Trasa: Zielona Góra – Otyń

• 8:00 – Msza św. w konkatedrze pw. św. Jadwigi i wyjście
  • 16.30 – Otyń

9. W środę po mszy św.  zapraszam Radę Parafialną i Ekonomiczną na spotkanie na plebanię.

1. W przyszłą sobotę o g. 17:30 różaniec i zmiana tajemnic różańcowych. Po mszy św. Zapraszam.
  2. W sobotę na g. 9:30 bardzo proszę 9 panów do rozłożenia namiotu, do którego zostaną przeniesione ławki z kościoła.
  3. Bóg zapłać za wszelkie ofiary
  4. Wszystkim solenizantkom i solenizantom  życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki świętych Patronów.
  5. 1 sierpnia – rozpoczynamy miesiąc trzeźwości. Zachęcam do podejmowania abstynencji, dla ratowania zagrożonych alkoholizmem osoby w rodzinach naszych i Ojczyźnie
  6. Polecam prasę katolicką Niedziel, Gość Niedzielny
  7. Polecam waszej modlitwie tegoroczne żniwa jak i nasz remont kościoła.
  8. Moi Drodzy. Od 4 sierpnia wchodzi ekipa kamieniarska z pracami remontowymi. Została już wpłacona 1 rata zaliczkowa w wysokości 30000zł (trzydzieścitysięcy), we wrześniu 2 rata też 30000zł, pozostałą kwotę ponad 20tysięcy do końca roku. Proszę o większą ofiarność. Wszystkie ofiary na tacę przeznaczone będą na remont kościoła po zapłaceniu bieżących opłat. Można również ofiary składać w imiennych lub anonimowych  kopertach  lub wpłacać na konto parafialne

Parafia Rzymskokatolicka p.w. Najświętszej  Maryi Panny Bolesnej. Płoty, ul. Leśna 16,66-016 Czerwieńsk   Nr konta: 76 1090 2532 0000 0001 2412 7887.

Serdeczne Bóg zapłać.

Msza św. w intencji dobroczyńców i ofiarodawców zostanie odprawiona w kościele w Płotach 23 sierpnia br.  – niedziela – o g. 10:00