Our News

Latest news from our blog

Niedziela 20a – 2020

Niedziela 20a – 2020

By Proboszcz on 15 sierpnia 2020 in Sierpień

„Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry..”

1.W dniu dzisiejszym: msze św. już w kościele o g. 8:00; 10:00; 12:00

– ksiądz biskup Stefan Regmunt dzisiaj obchodzi imieniny. Solenizantowi życzymy błogosławieństwa Bożego i dobrego zdrowia na dalsze lata.

modlitwą i ofiara do puszki wspieramy poszkodowanych w Bejrucie 

  1. Codziennie msze św. w kościele w poniedziałek i wtorek o g. 8:00, w pozostałe dni o g. 18:00. Intencje mszalne podane są w gablocie i na parafialnej stronie internetowej.
  2. Bóg zapłać za: – ofiary na tacę 15 sierpnia złożono 470zł, za bukiety kwiatowe na remont 420zl.
  3. W przyszłą niedzielę: – msze św. bez zmian.
  4. Polecam prasę katolicką Niedziela, Gość Niedzielny
  5. Obchodzącym imieniny, jubileusze, życzymy obfitych łask Bożych i opieki świętych Patronów.
  6. Ofiarności Parafian polecam remont naszego kościoła. Dalsze prace – układanie granitowych płytek w połowie września. Stan konta parafialnego około 19000zł.
  7. Burmistrz Czerwińska planuje zakupić szczepionki przeciw grypie i przekazać dla mieszkańców gminy powyżej 60 roku życia za darmo. W tym celu należy wypełnić deklarację w Urzędzie Gminy lub sołtysa. Ja od wielu lat  kupuję szczepionkę i się szczepię i dobrze na tym wychodzę. Przechodzę grypę łagodnie. Zachęcam.
  8. Komunikat abp Stanisława Gądeckiego – należy przestrzegać zaleceń służb sanitarnych – pandemia wzrasta.
  9. POLECAM STRONY INTERNETOWE:

–  parafialną – www.parafiap;loty.pl

– diecezjalną: www.diecezjazg.pl

===========================================

Bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla seniorów Z GMINY CZERWIEŃSK

W związku ze zbliżającym się sezonem wzrostu zachorować na grypę i przewidywaną drugą falą zachorowań na COVID-19 Burmistrz i Radni Miasta i Gminy Czerwieńsk planują sfinansować szczepienie przeciwko grypie dla mieszkańców powyżej 60 roku życia.

Szczepienia przeciwko grypie są ważnym elementem profilaktyki, zapobiegają zachorowaniom szczepionych osób i zapewniają wysoką ochronę przed powikłaniami pogrypowymi, ale także będą miały bardzo duże znaczenie dla zróżnicowania i rozpoznania zakażenia koronawirusem.

Jest powszechnie wiadomo, że objawy zakażenia wirusem grypy i korona wirusem są bardzo podobne. Dodatkowo zdaniem naukowców wirus grypy toruje drogę dla korona wirusa, czyli łatwiej wtedy zakazić się SARS-CoV-2. Obecność obu tych wirusów w naszym organizmie na pewno potęguje te objawy i przebieg zakażenia może być cięższy oraz może prowadzić do zagrożenia życia.

Dlatego zachęcamy do profilaktycznych szczepień przeciwko grypie.

Więcej informacji można uzyskać w Urzędzie Gminy Czerwieńsk pokój 103, tel. 68 327 83 02, a także u sołtysów.

Deklaracja udziału w programie link do pobrania poniżej, a także do na stronie internetowej urzędu, w Urzędzie Gminy, w pokoju 103 i u sołtysów.