Dzień: 5 września 2020

Niedziela Zwykła 23a – 2020

By Proboszcz on 5 września 2020 in Ogłoszenia 2020, Wrzesień

„Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością”

1. W dniu dzisiejszym –

– o g. 12:00 – poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom klasy pierwszej.

– o g. 10:00 – msza św. z udziałem młodzieży 2005, 2006 – przygotowująca się do bierzmowania. Bierzmowanie – 16 września br. W Zielonej Górze parafii św. Ducha.

1. 8 września – wtorek – przypada święto Narodzenia NMP zwane świętem MB Siewnej.  Msza św. o g. 18:00 a po mszy świętej – poświęcenia ziarna siewnego i nasion różnego rodzaju warzyw.
  2. W środę  – 9 września br. – przypada kolejna rocznica poświęcenia kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp., „Matki” kościołów i naszej diecezji. Obecnie kościół katedralny jest w trakcie remontu po pożarze – 1.07.2017r.
  3. W przyszłą niedzielę o g. 10:00 msza św. z udziałem kandydatów do bierzmowania i rodziców- grupa starsza. Nauka dla rodziców.
  4. 15 września –  –  przypada  doroczna uroczystość odpustowa w naszej parafii ku czci MB Bolesnej. Uroczystą sumę odpustową o g. 18:00 odprawi ks. Prałat Eugeniusz Jankiewicz z  Zielonej Góry. Na tę uroczystość serdecznie wszystkich zapraszam. Bardzo proszę, aby  na ofiarowanie  chleb z tegorocznych plonów  wręczyli przedstawiciele Płotów. Na ukwiecenie kościoła proszę ofiary wrzucać do skarbonki. Bez procesji.
  5.  Intencje mszalne.
  6. Bóg zapłać za: ofiary………,
  7.  Polecam prasę katolicką: Niedzielę, Gościa Niedzielnego.
  8. Na 19 września br. Mężczyźni naszej diecezji są zaproszeni do Międzyrzecza na doroczną już 8 PIELGRZYMKĘ MĘŻCZYZN – pod hasłem: „Nowe czasy…, nowe zadania”.
  9.  W sobotę o g. 19:00 – nauka dla rodziców i chrzestnych – obowiązkowa.
  10. W przyszłą niedzielę
    1. – rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież szkolną, nauczycieli i  wychowawców
    2. – zbiórka do puszki – ogólnopolska – na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej